• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel merkezi’nin 12. Genel Kurulu Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda yapıldı. Başkanlığa Emekli Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan büyük çoğunlukla yeniden seçildi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Farabi Salonu’nda gerçekleştirilen ADD Genel Merkezi’nin 12. Olağan Genel Kurulu’na, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, CHP eski Manisa Milletvekili Şahin Mengü, Ankara Barosu Başkanı Avukat Metin Feyzioğlu, Cumhuriyet Kadınları Derneği Avukat Şanal Saruhan, Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda delege katıldı. Kongreye Artvin ADD Şube Başkanı Ahmet Biber, Hopa ADD Başkanı Dr. Selahattin Gül ve Arhavi ADD Başkanı Emine Herkimoğlu’da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemin delegelerin onayına sunularak kabul edildi.

“İKTİDARI ELE GEÇİRMEK ZORUNDAYIZ”

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ise, “İktidarı ele geçirmek zorundayız. Tüm ulusalcılar birbirimizi yemeyi bırakarak hep birlikte hedefimizi görmeliyiz. Biz kendi aramızda mücadele ederken onlar çoktan güç birliği halinde yol alıyorlar” dedi.

Türkiye’nin bugün emperyalist saldırı altında olduğunu öne süren Çölaşan, “Türkiye’yi bugün emperyalist saldırının işgalinin getirmiş olduğu bu noktadan kurtaracak olan Atatürkçü güçler, Türkiye’nin gerçek güçleri, gerçek Kemalist’lerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nden yaşayan bütün vatandaşları ayırmaksızın söylüyorum, herkes Atatürkçü’dür, herkes Kemalist’tir, herkes vatanını ve milletini sever ve cumhuriyetin ilelebet yaşamasını ister. Öyleyse sorun nerede, birleşememekte” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE FAŞİZMLE YÖNETİLİYOR ŞU ANDA TEK KİŞİ DİKTATÖRLÜĞÜ VAR, MECLİS SANAL”

“Türkiye’de yargı gitti, diktatörlük geldi” diyen Çölaşan, “Diktatörlüğün askeri darbeyle gelmesi gerekmez ki. Diktatörlüğün keyfi uygulamaları, gücün tek elde birleşmesidir. Özeti yasama, yürütme, yargı demokrasilerde bir işbölümü halinde birbirinden ayrı ve birbirini etkilemeden bağımsızlık içinde ama işbirliğine çalışır. Demokrasi yoksa bu yoktur. Bugün iktidardaki parti Meclis’te çoğunluktadır ama o kendi çoğunluktaki oylarını dahi kullanmamaktadır. Kanun Hükmünde Kararname’leriyle ve sadece aldığı kararlarıyla yönetmektedir. Öyle bir diktatör yarattık ki o diktatörlük kendi kararlarını ‘eğer hasta yatsa bile yatağında’ şöyle çıkacak diyor: görev halinde padişahın sözlerini yerine getirmek üzere oradaki 325 milletvekili kendisinin halkı temsil ettiğini unutarak görevini yapmayarak, padişahın sözleri için kanun teklifi hazırlıyor. Son dönemde bütün kanun teklifleri gece yarısı önergesiyle hazırlanıyor. Türkiye faşizmle yönetiliyor şu anda tek kişi diktatörlüğü var, Meclis sanal” şeklinde konuştu.

“KUZEY IRAK’TAKİ KÜRDİSTAN, TÜRKİYE’DEKİ KÜRDİSTAN’LA BİRLEŞECEK”

ADD Genel Başkanı Çölaşan, “Son kale Anayasa. Bu anayasaya oturmayacaksınız arkadaşlar, bu anayasa için mücadele etmeyeceksiniz. Bu anayasaya katıldığınızdan sonraki süreçte Türkiye bu anayasayla özerklik bölgelerine ondan sonra federasyonlara ayrıldığında Suriye Savaşı’yla da bölündüğünüz an Kuzey Irak’taki Kürdistan, Türkiye’deki Kürdistan’la birleşecek. Siz Suriye’de savaştım derken etnik suni ayrımcılığa girerken bir bakmışsınız Türkiye bölünmüş. Bizim Suriye’ye şu sırada girmemiz anayasa değişikliğine ihtiyaç bile olmadan fiili olarak Güneydoğu’nun Irak Kürdistan’ına katılması sonucunu doğurur. Bu tehlikelerin görülmesi lazım… Türkiye’nin bütün Kemalist’leri artık bir araya gelmeliyiz, teşhisi artık koyduk. Yaşadığımız bütün sorunlar bu işgalden kaynaklanıyor. Şaşırmayalım ve bunu delelim. Bunun için tüm Atatürkçüler artık bölünmeden yan yana gelelim, halkı topluca toplayalım” dedi.

TANSEL ÇÖLAŞAN YENİDEN GENEL BAŞKAN


Kongrede yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu ve görev dağılımı da şöyle oluştu: Tansel Çölaşan  Genel Başkan, H. Emre Altınışık Genel Başkan Yrd., Prof.Dr. Ayhan Filazi Genel Başkan Yrd., Elif Çuhadar  Genel Sekreter, Celal Akpınarlı -Genel Sayman, Öner Tanık- Genel Sekreter Yrd., Av.Ersan Barkın- Genel Sekreter Yrd., Gökhan Binzat-  Genel Sekreter Yrd., Şadiye Yeşilyurt- Genel Sayman Yrd. görevlerine seçildiler.

 

 

 1462 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın