• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Hopa'da Müziğe ilgi Artıyor.
   Hopa da Müzik, Kazım'dan sonra daha da ulusallaştı. Gençlerin Kazım'a olan sevgileri, beğenileri sayesinde, birçoğu Kazım'ın Yolundan devam etmeye başladı. Çoğu da başarılı oldu.

    Bu anlamda Kazımın Hopa da ki müzik  sektörüne katkısı tartışılmaz. Belki Somut anlamda veya Birebir eğitim anlamında katkısı olmadı denebilir. Ancak Hopa Gençlerine Müziği, öğretme, geliştirme  planları da vardı. Maalesef genç yaşta kayıp ettiğimiz müzisyen bu planlarını gerçekleştiremedi. Yine de Hopalı genç müzisyenlerinin İdolü olan kazımın yolunda ilerleyen birçok genç yetenek müzik alanında kendilerini ispatladılar. Popüler olanlarının dışında  azımsanmayacak kadar çoğunlukta da müzik kabiliyetine sahip olan gençler var. Bunların çoğu Müzik Öğretmenliği gibi farklı dallarda da geçimini sağlıyor.

   Hopa da hem ses hem de enstrüman yeteneği olan gençler, bulabildikleri her etkinlikte kendilerini göstermeye devam etmektedirler. Toplumun da bu gençlere sahip çıkıp müzik yapabilecekleri ortamları sağlaması çok yararlı olacaktır. Bence bu sayede Müzik sektörünün gelişimi daha da ileri safhalara çıkacaktır.

 Müziğin Toplum Üzerindeki olumlu etkisini herkes bilmektedir. Klasik anlatımla Gençleri, kahve köşelerinden kurtarmanın en hızlı yoludur. Şimdilere de Kahve köşelerinden daha tehlikeli olan, madde kullanımı gibi kötü alışkanlıklardır. Bu illetlere bulaşmak  çok kolay hale geldi. Müzik, Spor gibi uğraş sayesinde uzak kalmaları sağlanabilir. Toplumu bilgilendirmekten ziyade Siyasileri ve Yetki Sahiplerini bilgilendirmek gerekir. Nedenine gelince bu tür ortamları sağlayacak olan kişiler siyasi kimliklerdir. Sadece secim vaadi olarak kalmamalı, hayata geçirilmelidir. Hopa da özel sektörü de içine alacak teşvikler sağlanmalı, Büyük kulüplerin de Futbolun dışında başka sporların olduğunu bilmeli ve futbol ile beraber diğer sporları da bünyesine alması gerekir. Gerek müzik gerek spor faaliyetlerde yapılan ferdi çabalara “Siyasiler” ve “Büyüklerimiz” dahil herkesin katkı sağlaması gerekir diye düşünüyorum.


  Biraz karamsar anlatım oldu toparlarken Hopa her konuda zaten kendisini kabul ettirmiş bir ilçe olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Her konuda çok güzel gelişmeler olmaktadır. Bunlardan bahsetmeden geçmek olmaz. Tabi ki daha iyilerine özlem duyuyoruz. Ancak Spor alanında, atletizm Voleybol, Masatenisi, Badminton gibi sporlardan da başarılı gençlerimiz ve çalıştırıcılarımız mevcut. Her ne kadar basının ilgisizliğinden yakınsakta kendilerini ispatlamış sporcularımız ve çalıştırıcılarımız mevcut.   Müziğe gelince de aynı başarıyı görmekteyiz. Ancak Müziğin spordan farkı, yapısı itibariyle biraz daha sesi duyulur halde olmasıdır. Tabi basının ilgisini de azımsamamak lazım. Bu günlerde büyük Kanallardan birinde, Bir yarışma programı oldu. Bu programda Hopa’dan bahsedilince Hopa dışındakilerin telefon ve maille ulaşmaları dikkatimi çekti. Hopalı GURUBU merak ettiklerini dile getirdiler. Hepsine cevap vermek biraz zor olsa da şimdilik tamamladım. Gençlerin bu başarısına çok sevindim. Çünkü gençlerin müziğe verdikleri emeği çok iyi biliyorum. Onların adına da çok sevindim müzik kariyerlerine güzel bir yarışmada eklemiş oldular. GRUP KOSİNÜS adındaki anlam da dikkate değer. Bu yüzden bu gençleri kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Levent YAZICI

GRUP KOSİNÜS YARIŞMA TANITIM VİDEOSU
GRUP KOSİNÜS 
  
4185 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın