• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Dr.Nizamettin ALKUMRU

Dr.Nizamettin ALKUMRU

   
1921 yılının 18 Şubat'ında Hopa'nın Esenkıyı adlı köyünde doğdu. İlkokulun bir ve ikinci sınıflarını doğduğu köyde okudu. Babasını işi sebebiyle Vona-Perşembe'de yatılı okulda okudu. Ortaokulu Rize'de okumaya başladı. Liseyi okumak için Kars’a gitti. Sonra da İstanbul'a. 1939-1940 yıllarında Kabataş Erkek Lisesini bitirdi. Alkumru, tıp fakültesini okumak istiyordu.

    Babasının, ondan başka beş çocuğu daha olduğu için mali gücü yoktu. Yüksek okullarda okutmak için genç Nizamettin'e destek olacak şansı yoktu. Genç Nizamettin’in tıp fakültesinde okuma derdi olduğu için, ona derman olacak çareyi aramaya başladı. Zonguldak'a gitti ve orada birkaç ay boyunca çalıştı. Kazandığı bir kaç kuruşla İstanbul Tıp Fakültesi'nde okumaya başladı. İlk üç yıl ekonomik sıkıntı ile geçti. Daha sonra devletin verdiği bursun desteğiyle rahatladı ve fakülteyi bitirdi genç Nizamettin. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, 4 veya 5 yıl boyunca Hopa'da hekim olarak çalıştı.

    Murgul Bakır Endüstrisi Fabrikasında iki buçuk yıl hizmet verdi. 1957 yılında Sugören köyünden olan Ruhat Hanım ile evlendi. Eşi de kendisi gibi hekimdi. Daha sonra Almanya'ya gittiler ve orada çeşitli hastanelerde çalıştılar. 1969 yılında Hopa'ya döndüler. Sonra SSK Göztepe Hastanesi'ne girdi ve oradan emekli oldu. On yıl kadar serbest doktor olarak çalıştı.05.10.2008 tarihinde İstanbul'da vefat eden Nizamettin Alkumru, şimşir kokan köyünde defnedildi.