• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Levent YAZICI

Levent YAZICI 

Foto: Erhan ACAR

1970 te Hopada Doğdu.Orta Okul ve Lise Yıllarında Fotoğraf ve posta kartları  topladı ve amatörce çekimler fotoğraf çekimleri yaptı. Üniversite Yıllarında Aile fotoğrafları çekmeye başladı.   Aynı yıllar Antalyada okuduğu Ünüversitede Bilgisayar dersleri verdi. Bağlama Çalmayı öğrendi. Bir müzik gurubunda kısa bir süre bağlama çaldı. Geceleri de Tiyatro yaptı.İngilizce tercümanlık ve çevirmenlik yaptı.

 

 Hopa'ya dönerek memleketindeki Lisede çeşitli branşlarda derslere girdi.Okulun Halk oyunları gurubunu kurdu, Gurupta da bağlama çaldı. Ayrıca Orta okul öğrencilerinden oluşan bir Halk Müziği korosu kurdu. Aynı yıllarda öğretmenlerden oluşan bir Müzik topluluğu daha kurdu. Belirli günlerde konserler verdi. Bağlama ve koltuk davul ile  birçok sivil konserlere katıldı. 1992 yılında Hopada Ücretsiz Bağlama kursu açtı . Siyasi Zorlamalar Yüzünden ancak 4 ay sürdürebilir.

    Askerde de fotoğrafçılık yaptı.  Askerde iken Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünü Özel yetenek Sınavını Kazandı. Ama Kayıt Yaptırmadı .Fotoğrafçılık konusunda kendini geliştirmeye çalışsada digital çağına ayak uydurup , digital fotoğrafçılık ile ilgili teknik bilgilerle donandı .Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okudu. Bir çok Kişisel sergi açtı. Bazı uluslararası sergilerde altyapı organizasyonları yaptı. Bazı Dergi ve Gazetelerde Yazıları ve Fotoğrafları yayınlanmıştır. Okul Kitaplarında ve Turizm Amaçlı Kataloglarda Fotoğrafları Kullanılmıştır.

    2006  yılında  Hopa Belediyesinin açtığı Bağlama Kursunda nota ve bağlama dersleri verdi. Halk Eğitim Merkezinde Çeşitli Branşlarda Dersler verdi.  Halen bazı fotoğraf sanatçıları ile birlikte, Fotoğraf sanatı ile ilgili çalışmaları sürmektedir Hopa da Fotoğraf Sanatının Gelişmesi için Hopa Fotoğraf Gönüllüleri Grubunu Kurdu.Ardından, Hopa Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Kurudu. Yönetim Kurulu Başkanlığı Yaptı. Dernekte Fotoğraf ve Sinema Eğitim vermektedir. Artvin Fotoğraf Sanatı Derneğinde de Çalışmalarına devam ediyor.Hopa Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Eğitimi Kursu vermektedir.

Akdeniz Üniversitesi Elektrik Bölümü Mezunudur
Anadolu Üniversitesi A.Ö.F Fotoğraf ve Kameramanlık Bölümünü Bitirdi.
Anadolu Üniversitesi A.Ö.F Medya İletişim Bölümünü Bitirdi

Kaynak:  Fotograf Dergisi