• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Bodrum’da uluslararası sularda yelkenli tekne ile yaptıkları seyirlerle adını duyuran, Türkiye`nin kadınlardan oluşan ilk ve tek uzun seyir ekibi 23 Nisan'da Bodrum'dan yelken açarak 19 Mayıs 2019'da Samsun'a ulaştı. Ardından Hopa’ya vardı.

  Bodrum’da uluslararası sularda yelkenli tekne ile yaptıkları seyirlerle adını duyuran, Türkiye`nin kadınlardan oluşan ilk ve tek uzun seyir ekibi 23 Nisan'da Bodrum'dan yelken açarak 19 Mayıs 2019'da Samsun'a ulaştı. Ardından Hopa’ya vardı.
 
  Bodrum’da yaşayan deniz tutkunu Şule KÜKRER, Ceyda GÜLEÇYÜZ ve Neşe HASİPEK isimli yelkenci kadınlar “Sözde Değil Özde İzindeyiz” sloganı ile 23 Nisan’da Bodrum’da yelkenli tekne ile 2305 deniz mili yol kat ederek Samsun’a Samsun’dan da Hopa’ya vardılar. Tamamı kadın yelkencilerden oluşan “Tutkumm” ekibi olarak Barışa Yelken projesiyle 2017 yılında Adriyatik, 2018 yılında Akdeniz-Kıbrıs seyrini yaptıktan sonra bu yılda Karadeniz’e Yelken açtı.
 
  Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’ a çıkışının 100. Yılında Sözde Değil Özde İzindeyiz sloganı ile 23 Nisan’da Bodrum Marina’dan 13 metrelik “Tutkumm” isimli yelkenli tekne ile kaptan Neşe HASİPEK öncülüğünde yola çıkan ekip Hopa da Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeleri ile buluştular. Nazım Hikmet RAN Heykelini, Hopa Müzesini gezdikten sonra dinlenmek için yelkenliye dönen ekip, yarın da kara yolu ile Batum’u da gezecek.

  Kadın Denizciler 1Temmuzda Bodruma varıp kabotaj Bayramını kutlayacakları için çok fazla süreleri kalmadığı için yarın akşam bodruma yelken açacaklar.

   Kaptan HASİPEK yaptığı açıklamada “Kadının ve Kadının toplumdaki yerinin güçlenmesine katkı sağlamayı hedefleyerek, cinsiyet ayrımcılığına karşı üretken ve barışçıl bir ekip olarak tüm kıyılarımızda “Barışa Yelken “açtık. Amacımız; Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100.yılında “Sözde Değil Özde İzindeyiz” sloganıyla kadın ekibimizle birlikte 23 Nisan’da Bodrum Marina’dan yola çıkarak tüm Ege, Marmara ve Karadeniz kıyılarımızı geçerek 19 Mayıs 2019 tarihin de Samsun’a vardık. Sonrasında da seyrimizi Hopa’ya kadar sürdürdük. Böylelikle tüm Karadeniz kıyılarında seyir yapmış olduk” dedi. HASİPEK “Ekip olarak Hopa’dan sonra dönüşe geçeceğiz. 1 Temmuz 2019 Kabotaj Bayramında Bodrum’da olmayı hedefliyoruz” dedi.

   
Haber: Yudum YURTSEVEN
Fotoğraf : Münevver TAMCAN


260 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın