• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Kusa Kısa Alternatif Sağlık

DUT: Demir açısından çok zengin, ödem çözücü, idrar söktürücü, bağırsak kurtlarını düşürücü etkisi var. Sadece dut meyvesinin değil yapraklarının da bu özelliği bulunuyor. Yaprakların bir diğer önemli özelliği ise kanamayı durdurması.

BEYAZ DUTUN FAYDALARI;Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir.Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır. Ateş düşürür.Karaciğeri kuvvetlendirir. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder.Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır.Aç karnına yenen beyaz dut bağırsak kurtlarını düşürür. Mide ve bağırsakları rahatlatır.

KARA DUTUN FAYDALARI Kara dut ise ağız ve boğaz iltihaplarında mucize etkiler gösterir.
Dut hangi şekilde tüketilirse tüketilsin iyi bir kan yapıcıdır.Kişinin kilo almasını sağlar ve iştah açar.
BİR TAVSİYE: 250 gram suya 7 gram dut yaprağı koyup kaynatın Bu içildiğinde bağırsak kurtlarını döküyor.ÇİLEK: Özellikle cilt için çok faydalı ve böbrek intihabına karşı çok etkili. Mucize etkisi ise diştaşlarına karşı.
ÇİLEĞİN FAYDALARI:Çilek vücuda kuvvet verir.Kolesterolü düşürür ve damar tıkanıklığını önler.
Aynı zamanda çok iyi bir antioksidan olan çilek bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı kuruyucudur.Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına çok faydalıdır. Bağırsak kurtlarını döker, idrar söktürür...
Kanı temizler.Diş etlerini güçlendirir ve ağız kokusunu giderir.Sakinleştirici etkisi ile tansiyonu düşürür ve stresi azaltır.
Ateşi düşürür. Romatizma ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.
BİR TAVSİYE: Çileği ezerek püre haline getirin. Süt ile karıştırıp bunu cilt temizlemede ve cildi canlandırmada kullanabilirsiniz.

BÖĞÜRTLEN: Cilt gençleştirici özelliği var. Böğürtlen hafıza kaybından, mesane taşlarına kadar pek çok hastalığa iyi geliyor. Mucizevi etkisi ise yapraklarında.Yaprakları kaynatılırsa, yaraları iyileştirmede eşsiz bir ilaç.
BÖĞÜRTLENİN FAYDALARI:Böğürtlen idrar söktürür.Ayaklardaki şişlikleri indirir.Yüksek tansiyonu düşürür.Gözlerdeki zafiyeti giderir.Ağız, dil, diş eti ve bademcik giderir.

NOHUT: Kanı temizleme özelliği eşsiz olarak niteleniyor. Özellikle çocuk astımlarında mucize etkileri var. Cinsel isteği artırma özelliği ve anne sütünü artırması ile biliniyor.

NOHUTUN FAYDALARI:Vücuda kuvvet verir.İştah açar.Anne sütünü çoğaltan besinlerdendir.Östrojen hormonunu dengeler. menopoza karşı faydalıdır.Öksürüğü keser.Damar tıkanıklığını giderir

YEŞİL MERCİMEK: Listedeki mucize yiyeceklerden biri de yeşil mercimek. Anne sütünü artırıyor, kan yapıp, kolestrolü düşürüyor.
FAYDALARI;Besin değeri oldukça yüksek olan mercimek vücuda ve zihne güç verir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Anne sütünü attırır.Kandaki kolesterol oranını düşürür ve kan akışını hızlandırır.Kalp krizi riskini azaltır.Enerji verir ve yorgunluğu giderir.

KURU FASÜLYE: Türk mutfağında kış aylarının vazgeçilmez yemeğidir. Faydaları ile de vazgeçilmez olduğu ortaya çıktı. Kalp damar hastalıklarının düşmanı. Kolestrol ve şekere iyi geliyor. Dahası ete eşdeğer.
KURUFASULYENİN FAYDALARIİçerdiği hayvansal olmayan protein ve lifli yapısı ile kırmızı etten bir eksiği bulunmayan kuru fasulye, vejetaryen beslenme için de bir alternatif. Kuru fasulye sinirleri de kuvvetlendirir.Şeker hastalığına iyi gelir
BİR TAVSİYE: Bilindiği gibi kuru fasülye gaz yapması ile de meşhurdur. Bunun önüne geçmenin bir püf noktası var. Baklagillerin gaz yapmasının önüne ıslatmayla geçilir. Bu nedenle kuru fasülye bir gün suda bekletildikten sonra pişirilmeli

SÜT: Bilim adamlarının listesinde olmazsa olmazlar arasında sayılıyor. Kanser önleyici özelliği artık bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Çocukların gelişimi için ise mucize etkileri var.
SÜTÜN FAYDALARI:Sindirim sistemini düzene sokar.Büyüme ve gelişmeyi destekler.Hücre ve doku oluşumunda rol alır.Saç ve tırnak oluşumunda rol alır.Kilo kontrolü kolaylaştırır.Beynin gelişiminde ve çalışmasında faydalıdır.Hücreleri onarır.Kemikleri sertleştirir.Bağışıklığı güçlendirir
YOĞURT: Bağışıklık sistemini uyarıyor. 40 yaş üstünün çok tüketmesi öneriliyor. Özellikle rejim yapanlarda mucize etkileri var. Yağ yakmayı tetiklediği için normalden daha hızlı kilo verilmesini sağlar.
FAYDALARI:Zararlı bakterilerin üremesini durdurarak bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlar.Sindirim sistemi çalıştırır mide rahatsızlıklarını önler.Şeker hastaları için yararlı bir besindir, kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır.Bağırsak düzensizliklerinin giderilmesine, özellikle çocuk ve yetişkinlerde karşılaşılan ishallerin tedavisine yardımcı olur.Kanser riskini azaltır, özellikle kolon kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.Vücuttaki kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur, LDL kolesterolü azaltır.Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle iyi ve rahat bir uyku için idealdir.Kandaki asit baz dengesini sağlıklı hale getirir.Antibiyotik kullananlar, ilacın etkisiyle zarar görebilecek yararlı bakterilerin korunması amacıyla yoğurt yemelidirler.
PEYNİR: Kahvaltı masalarının vazgeçilmezi olan peynir, sofralardan asla eksik edilmemeli.Protein ve kalsiyum açısından zengindir.İyi bir B12 vitamini ve fosfor kaynağıdır. Kemik ve diş olumuşunu güçlendirir Peynir de süt gibi iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Süt sevmeyenler için peynir kalsiyum bakımından iyi bir kaynaktır. Büyümede mucize etkisi vardır. Özellikle çocukların mutlaka tüketmesi gerekiyor.B12 vitamini sayesinde sinir hücrelerinin büyümesi ve tamirinde etkin rol oynar.

KIRMIZI ET: Etin kötü şöhreti ABD'li bilim adamlarının yayınladığı bu liste ile silindi. Çocukların zihinsel gelişmesinde her hafta mutlaka tüketilmesi öneriliyor.
KIRMIZI ETİN FAYDALARI:Kan yapar ve kansızlığı önler.Bedeni canlı ve güçlü kılar.Zihinsel gelişmeyi sağlar.Şişmanlığı önler.

BALIK ETİ: Balıkta herkes için yararlı B, A ve D vitaminlerinden bol miktarda var...içerdiği koruyucu yağ asidi ile kalp hastalarının sofralarından eksik etmemesi gereken gıdaların başında geliyor.
BALIK ETİNİN FAYDALARI:Balık eti, kırmızı ete oranla daha az yağlıdır ve bazı özel yağ asitleri içerir. EPA ve DHA adı verilen bu özel asitler, et, süt, peynir gibi diğer hayvansal besinlerde yoktur.Bu yağ asitleri kan pıhtı oluşumunu engelleyerek, atardamarın tıkanmasını önler, böylece kalp krizi ve felç riskini azaltır, tansiyonu düşürür.Şeker hastalarının, kalp hastalığı ve felç riskinden daha çok etkilendikleri için diğer insanlara göre daha fazla balık yemelidirlerBalığın kılçığında bulunan yüksek orandaki kalsiyum ve fosfor kemiklerin sağlığı ve dayanıklılığı bakımından önemlidir. Bu özelliği nedeniyle kemik erimesi sorununu fazla yaşayan menopoz dönemindeki kadınlar ve yaşlıların balık etini fazla tüketmesi gerekir.

CEVİZ: İçerdiği fosfor ve kalsiyum nedeniyle zihni yorgunluğu giderir, kemik ve dişleri güçlendirir. Potasyum açısından oldukça zengindir. Potasyum, sinirlerin uyarımı ve kas dokusunun çalışması için gereklidir.
CEVİZİN FAYDALARI:Demir açısından, oldukça zengin bir besin maddesidir.Bal ile karıştırılıp tüketildiğinde soğuk almış mideye iyi gelirDamar sertliğini önler.Enerji sağlar.Şeker hastaları için hayati önemi olan insülini artırırVerem mikrobuna karşı korur.Ceviz yağı, mide ve bağırsakları temizleyerek, yumuşak kalmalarını sağlar.Aromatik kokulu yaprakları kabızlığa, iştahsızlığa, kan temizlenmesine ve hazımsızlığa karşı yararlıdır.Ciğere, mideye ve dimağa kuvvet verip ağız kokusunu da giderir.


FINDIK: Mucize besinler arasında en özel yere sahip... Her gün sadece 25-30 gr fındık yemek, günlük E vitamini ihtiyacının yüzde 100'ünü karşılar.

FINDIĞIN FAYDALARI:Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir.Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler.Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır.Varislere iyi gelir.Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır.Ayrıca, cildi güzelleştirir.Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir.*Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur.


NORMAL BİR PORSİYON BOYUTUNDA YİYECEĞİNİZ BULGUR PİLAVI HEM UZUN SÜRE TOK TUTAR HEM DE KİLO ALDIRMAZ. YANINDA YOĞURT YA DA AYRAN TÜKETEBİLİRSİNİZ.

KALORİ BAKIMINDAN MASUM SAYILABİLECEK BİR BESİN YOĞURT. ÜSTELİK UZUN SÜRE TOK TUTUYOR. GÜNÜN HER ÖĞÜNÜNDE TÜKETEBİLİRSİNİZ. AYRICA İÇİNDE SALATALIK YA DA BAHARATLAR KATARAK TATLANDIRMAK DA MÜMKÜN.

PATATES, UZUN SÜRE TOK TUTAN VE KİLO ALDIRMAYAN BESİNLERDEN BİRİ. DİREKT KIZARMIŞ PATATESİ DÜŞÜNENLERİ UYARALIM. HAŞLANMIŞ YA DA FIRINLANMIŞ PATATESTEN BAHSEDİYORUZ. PATATESİNİZE YEŞİLLİKLER KATARAK TÜKETEBİLİRSİNİZ.