• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Aydın KARAHASAN

Aslen Hopalı olan Aydın Karahasan, 1936’da Zonguldak’ta doğdu. 1954’te Güzel Sanatlar Akademisine girdi. Galeri eğitimini Halil Dikmen ile Neşet Günal’dan aldı. 1960’da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisini Nurullah Berk Atölyesinde bitiren Aydın Karahasan Paris ve Dijon’da resim çalışmaları yaptı.

1962’de Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi'nde resim, sanat tarihi ve Fransızca öğretmenliğine başladı. Aynı okulda müdür yardımcısı iken özgür düşünceleri nedeniyle görevinden alındıktan sonra 1965’de federal Almanya’ya gitti. Dergi ve gazetelerde illüstrasyonlar çizdi, çeşitli kuruluşlarda çevirmenlik yaptı.

1977’de Dortmund Heisenberg Gymnasium’da“ resim ve sanat tarihi” öğretmenliğine başlayan Karahasan, Bochum kentinde Albert Einstein Gymnasium’da resim ve sanat tarihi dersleri verdi. Bugüne kadar Avrupa’da birçok karma sergiye katılan ve kişisel sergi açan Karahasan’ın Almanya’da yayınlanan Die Zeitung (Dergi) adlı dergide denemeleri yayımlandı.Kaynak : www.leventyazici.com.tr