• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

İbrahim Halil TÜRKER

İbrahim Halil TÜRKER

    Ortahopa mahallesinden Jandarma Astsubay İrfan Türker ve Memnune Türker’in oğludur. Babasının görev yaptığı Urfa’da doğdu. Kendisi Artvin/Hopa nüfusuna kayıtlıdır. İlk ve orta öğrenimini babasının görevleri nedeniyle, Erzurum-Olur, Hopa, Gaziantep-Nizip, Samsun Ayvacık ve Çarşamba derken, Samsun 19 Mayıs Lisesinden 1978 yılında mezun oldu.
 
   Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünü 1984 öğretim yılında bitirdi. İstanbul, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitisü, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Anasanat Dalında; 1986’da Prof.Dinçer Erimez danışmanlığında Yüksek Lisans; 1992’de  Doç. Gökhan ANLAĞAN danışmanlığında Sanatta Yeterlilik programlarını tamamladı.

   Öğrenciliği döneminde grafik ajanslarında ve Orhan Büyükdoğan’ın atölyesinde TRT’ye ve Kültür Bakanlığına yapılan çizgi filimlerde canlandırma sanatçısı olarak çalıştı.

   1991-2001 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 2001 de Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne öğretim üyesi olarak atandı. Resim, Grafik ve Heykel alanında çalışmalar yapan sanatçı, halen aynı kurumda doçent olarak görevini sürdürmektedir.

Kaynak: Kendisi 

Eserleri :