• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Ali Rıza ÖZGENÇ

     1956 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Hopa’da tamamlayıp Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. Altı aylık kısa bir öğretmenlik tecrübesinden sonra, 12 Eylül Darbesinde önce Hopa Cezaevi, Darbeden sonra Artvin toplama merkezinde ve akabinde Erzurum Askeri cezaevinde yattıktan sonra, Öğretmenlik mesleğine beş seneye soruşturma süreci sebebiyle geri dönemedi.

 Öğretmenlik mesleğini sevmesine rağmen tekrar çağrıldıktan sonra geri dönmemiş, yaşamını reklam sektörüne de çalışarak sürdürmüştür. Aynı zamanda aktif olarak sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde de yer aldı.

 Hopa da ki Reklam sektörünün ilklerinden olup, dijital sisteme ilk geçen kişi olmuştur. 2004 yılında emekli olduktan sonra reklamcılık sektörünü oğluna bırakarak sanata ve sosyal hayata zaman ayırma fırsatı buldu. Doğa ve çevre dostu olması, atıl ve eski (yaşlı) ahşapları işleyerek göze hoş gelen görseller oluşturması, onlara yeniden yaşama şansı tanıması, doğanın vahşice tüketilmesine karşı yaptığı ahşap tablo çalışmalarıyla kendi yöresinde ilgi odağı haline geldi.

Hopa gibi Denizin, gökyüzünü ve doğanın birbirine geçmiş bir ilçesinde Uzun yıllar yaşamışlığın verdiği tabiat bilgisi ile sanatsal dağarcığını geliştirmiş, Modern yaşamın içinden, doğal yaşamı benimseyip ön plana alarak yaşamayı başarmış bir kişiliktir.
Resim Sanatı ile ilgili çalışmaları herkes gibi çocukluktan beri gelmektedir. Ancak standart resim sanatı yerine çizgi dışı çalışmalara daha çok ilgi göstermiştir.
          Hubert Reeves’in dediği gibi ‘’ Doğa ile savaş halindeyiz, eğer kazanırsak kaybedeceğiz.’’