• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Müzik Öğretmeni Şef Hüseyin ZEYTİN Yönetiminde Halk Müziği Korosu Kuruldu. Çalışmalarına Kasım Ayından beri, Hopa İş Merkezi arkasındaki Belediyenin, Halk Eğitim Merkezine tahsis ettiği binada devam ediyor. Kayıtlar da devam etmektedir.

KORO ÇALIŞMASINDAN KISA GÖRÜNTÜLER 
   Hopa HEM Öncülüğünde Müzik Öğretmeni Şef Hüseyin ZEYTİN Yönetiminde  Halk Müziği Korosu Kuruldu. Çalışmalarına Kasım Ayından beri, Hopa İş Merkezi arkasındaki Belediyenin, Halk Eğitim Merkezine tahsis ettiği binada devam ediyor. Kayıtlar da devam etmektedir.  

   Hopa halkı müzik konusunda çok ciddi bir altyapıya sahip olmasından dolayı, koristler çalışmalarına titizlikle devam ediyorlar. Hopa halkı tarafından çok sevilen Müzik Öğretmeni Şef Hüseyin ZEYTİN İşine saygılı, titiz ve çok çalışkan bir öğretmen olduğunu, daha önceki çalışmalarında göstermişti. Hopa ya verdiği hizmetlerin yanına bir tanesini daha ekleyen ZEYTİN , Mesleğini çok ciddiye aldığını ve çok sevdiğini he ortamda dile getirmiştir. Ekonomik zorluklara rağmen, koristlerin isteği üzerine, Halk Müziği Korosu kurma kararı aldı. 

   Hopa HEM Binasında Salı Akşamları çalışma yapan Halk Müziği Korosu, Mayıs Ayında Konser planlamaktadırlar. Sevilen türküleri seslendirerek Hopa halkına güzel bir gece geçirmek için titiz bir çalışmanın içine girdiklerini söyleyen koristler, hem kendilerini geliştirmek, hemde sosyal faaliyet olarak koro çalışmalarını katıldıklarını dile getirdiler. 

 Hopa HEM Desteği ile çalışmalarına başlayan Halk Müziği Korosu, her çalışmada bulunacak olan Müzisyenlerin maddi sorununu gidermek içinde kendi aralarında çözdüklerine de bizzat şahit olduk. 

   Koronun özverili çalışmasının sonuçlarını mayıs ayında verecekleri konserde görmek umudu ile çalışmalarında başarılar diliyor, destek verenlere de teşekkür ediyoruz. Hopa da bu tür etkinliklerin çok olması, zaten Hopa halkının sanata düşkünlüğünün göstergesi olması açısından da bu çalışmaları önemsiyoruz.

Haber : Yudum YURTSEVEN 
Video & Fotoğraflar:  © Yale

 


1002 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın