• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukla

   Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesi konusunda yapılan

1. Aşama Sporcu tarama test ölçüm Hopa kapalı spor salonunda yapıldı.
    Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın projesi olarak yürütülen tarama testinin birincisi Hopa da ki veli izni almış olan ilkokul öğrencileri ile Hopa Gençlik Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Gençlik Spor Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleri ile organize edilen test işlemlerine Bakanlığın çalışan Antrenör ve Spor yöneticileriyle beraber yapıldı. 

   1.Tarama eğitimini tamamlayıp seçilen öğrencilerin, 2. Taraması da ileriki aylarda yapılacak. Bakanlığın daha önceden de yaptığı bu çalışma sonucunda belirlenen öğrencilerin yetenekli oldukları branşlar tespit edilip, o branşlarda eğitim süreçleri başlatılması planlanmaktadır. 
   Hopa da da ilgiyle karşılanan bu tarama testine tüm okullar katıldı. Bu süreçlerin sonunda başarılı olan öğrenciler İleri Düzey Spor Eğitimleri ve Performans Süreci içerisinde Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri ve Kulüplere yönlendirilerek Türkiye Olimpik Havuzuna sporcu yetiştirilmesi sağlanacağı düşünülmektedir.

    Yerel Kulüplerden de Hopa Gençlik Spor Kulübü, Hopa Voleybol Spor Kulübü ve Hopa Karate Spor Kulübü de süreci ilgiyle izlemektedir. Kendilerine sporcu seçiminde yardımcı olması açısından çok önemli olduklarını bildiklerinden dolayı, bu tür çalışmalara destek vermekte olduklarını dile getirdiler. Sporcu seçiminde çok sorun yaşadıklarını, böyle bir test sonucunda yetenekli sporcuları tespit edilip, yetenekli oldukları branşa göre eğitime almak hemen her kulübün istediği bir durum dur. Amacına çok uygun düşecektir. 

   Ayrıca bu kulüplerin spor branşlarına göre seçecekleri sporcuları yetiştirerek Ulusal ve Uluslararası camiada Hopa ismini duyuracaklarını düşünmektedirler. Hopa da Tüm sporların önüne geçen Futbol Sporuna da futbola yetenekli sporcuların seçilmesi sonucunda, diğer branşlara da nefes aldıracağı düşünülmekte, Hopa'nın tekeli gibi olan futbol harici sporlara da ilgi ve başarıyı arttıracağı kuşkusuz görünmektedir.
Haber & Fotoğraf: Yudum YURTSEVER

 

 89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın