• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Hopa Halk Eğitimi Merkezi 2023 – 2024 Öğretim yılı Öğretmenler Kurulu toplantısı 08/02/2024 Perşembe günü saat 10.00’da kurumun merkez binasında gerçekleştirildi.

HOPA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ 2023 – 2024 ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

   Hopa Halk Eğitimi Merkezi 2023 – 2024 Öğretim yılı Öğretmenler Kurulu toplantısı 08/02/2024 Perşembe günü saat 10.00’da kurumun merkez binasında gerçekleştirildi. Toplantı kurum müdürü Osman GÜRSEL’in açılış konuşması ile başladı. Osman GÜRSEL konuşmasında, bu toplantıda öğretim yılının I. döneminin genel bir değerlendirmesinin yapılacağını, II. Dönem yapılacak çalışmalar, yaygın eğitim faaliyetlerinde aksayan yönler ve bu aksaklıkların giderilmesine yönelik alınacak önlemler, II. Dönem açılacak kurslar ve sene sonu sergisinin planlanması konularının ele alınacağını belirtti.
Toplantıda 2023 / 2024 Öğretim Yılının I. Döneminde açılan kurslarla ilgili bilgi verildi. Öğretim yılının birinci döneminde Mesleki ve Teknik kurslar kapsamında 66 adet kursun açıldığını, bu kurslardan 1143 kursiyerin yararlandığını, Genel Kurslar kapsamında ise 74 adet kursun açıldığını ve bu kurslarda 1289 kursiyerin eğitim aldığı açıklandı. 7 Şubat 2024 tarihi itibari ile toplam kursiyer sayılarının 2432 olduğu belirtildi.

   Kurum Müdürü Osman GÜRSEL 2023 / 2024 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde kurs sayısının, kurs çeşitliliğini ve kurslarda niteliğin arttırılmasına çalışacaklarını belirtti. Meslek edinme ve istihdama yönelik kursların açılmasına önem verdiklerini söyledi. Müzik öğretmeninin göreve başlaması ile Keman ve Türk Sanat Müziği Korosu kurslarının açıldığı ve kursiyer kayıtlarının devam ettiği belirtildi. Kurum binasının zemin katında Mantar Yetiştiriciliği kursu açmak istediklerini belirtilerek kayıtların devam ettiğini ayrıca havaların ısınması ile birlikte Arıcılık Kursu planlanacağı anlatıldı.
Kurum Müdürü Osman GÜRSEL, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve OPET Petrolcülük A.Ş. arasında imzalanan “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında ilçemizde (Yiyecek – İçecek, Ulaşım ve Konaklama) sektöründe faaliyet gösteren mikro işletmelerin çalışanlarına yönelik olarak Hijyen Eğitimi kurslarının açıldığını, bu kurs kapsamında başvuruda bulunan iki işletmenin çalışanlarına eğitim verildiğini, talep gelmesi halinde ilçemizde faaliyet gösteren bütün işletmelerin çalışanlarına bu eğitimlerin verileceğini söyledi.

   Kurumun merkez binasında ve kurum dışı ortamlarda açılan kurslar, kurslarda kursiyer sayısının arttırılması, kurslarda devamın sağlanması ve bir sonraki dönem kurslarının planlanması hakkında bilgi veren Osman GÜRSEL katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

   Toplantıda konuşan müdür yardımcısı Ayşe SU, dönem sonu sergisinin Mayıs ayının son haftasında veya Haziren ayının ilk haftasına denk gelecek şekilde planlandığını belirterek serginin Hükümet Konağının önünde sokak sergisi şeklinde yapılacağını söyledi. Ayşe SU, kursa katılacak ve stand açacak olan kursların ihtiyaçlarını belirleyerek kendilerine iletmelerini, sergide yer alamayacak olan spor ve müzik kurslarında eğitim alan kursiyerlerin ise faaliyetlerini 23 Nisan haftasında sergilemelerini istediklerini ve eğiticilerin bu yönde hazırlık yapmalarını belirtti. Katılımcılara teşekkür edilerek toplantı sonlandırıldı.

Haber: Yudum YURTSEVER

37 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın