• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 24 Ocak 1993'te yitirdiğimiz Cumhuriyet gazete

Hayati Akbaş
HOPA- Aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 24 Ocak 1993'te yitirdiğimiz Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu, yurt genelinde anılıyor.
HOPA CHP’DE ANDI.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Örgütü de Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde Uğur Mumcu’yu anma etkinliği düzenledi. İlçe Başkanı Adnan İskender, partililer ve kalabalık bir topluluğun katıldığı anma programında Uğur Mumcu ve devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı ve basın açıklaması okundu.
Basın açıklamasını okuyan Hopa CHP İlçe Başkanı Adnan İskender “Yıllarca Cumhuriyet Gazetesinde araştırmacı yazar kimliğiyle haksızlıkların, yolsuzlukların, yobazların üzerine gitmiş aydın insan, güzel insan 19 yıl önce bugün kahpe bir suikastla hayatını kaybeden onurlu yazarımız. Onun gözlemi ve birikimi öyle güçlü idi ki birkaç aydınımız dışında irticai faaliyetlerini derinden etkileyecek bulguları bu kadar keskince ortaya koymamıştır şimdiye kadar. Saygıyla sevgiyle anıyoruz” dedi.
Saha sonra Hopa ADD Başkanı Dr. Selahattin Gül ve emekli öğretmen Rauf Başar’da birer konuşma yaparak Uğur Mumcu hakkındaki düşüncelerini anma törenine katılanlarla paylaştılar.
 ANKARADA DA ANILIYOR.
Ankara’da Mumcu için ilk anma töreni bugün saat 11.00’de. Batıkent Uğur Mumcu Parkı’ndaki Uğur Mumcu Anıtı’na çelenk bırakıldı. Ardından saat 12.00’de, karanfiller ve mumlarla Mumcu’nun evinin önünde toplanıldı. Aynı gün Mumcu’nun Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki mezarı başında da  anma ziyareti gerçekleştirildi.. Bunun yanı sıra Mumcu, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın önderliğinde, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte düzenlediği “19. Adalet ve Demokrasi Haftası” etkinlikleriyle de anılacak. Bu yıl 19.’su gerçekleştirilecek etkinliğin başlığı “Yargısız Adalet, Adaletsiz Hukuk.”
Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği’nde yer alan Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin (CKM) kapıları da bugün Uğur Mumcu’nun anısına açıldı. CKM’ de saat 18.00’de, “Uğur Mumcu’nun Kaleminden Siyasi Cinayetler/Öldürülürken...” sergisi açılacak. Sergide Mumcu’nun Cumhuriyet’teki köşe yazıları ve kitaplarındaki yazıları yer alıyor. Sergi açılışının ardından “İz Sürerken” adlı belgesel filmin gösterimi yapılacak. Etkinlikler kapsamında yarın da saat 13.30’da, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, Gürsel Gökçe’nin hazırladığı “Uğur Mumcu’nun Ardından” başlıklı fotoğraf gösterisi gerçekleştirildi.. Aynı gün saat 16.30’da da Doç. Dr. Ömer Adı güzel ve Serap Antepli’nin hazırladığı “Sesleniş - Uğur Mumcu” adlı drama gösterisi yurttaşların beğenisine sunulacak. Saat 18.00’de gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise “Uğur Mumcu’nun İzinde Bugün” başlıklı söyleşi. Gazete yazarları Ahmet Tan ve Işık Kansu’nun konuşmacı olarak yer alacağı söyleşi, Ankara Temsilciliğimizdeki CKM’ de.
İSTANBUL

         Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında, Kadıköy Belediyesi “Uğur Mumcu ve tüm demokrasi şehitlerimizi anma gecesi” düzenleyecek. Caddebostan Kültür Merkezi’nde bu akşam saat 20.00’de düzenleyecek etkinlikte Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen konuşmacı olarak katılacak. Etkinlik kapsamında Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’da konser verecek. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Sarıyer Şubesi’nde saat 11.00’de Sarıyer Atatürk Anıtı önününde etkinlik düzenleyecek. ADD’liler etkinliğin ardından, “Yargısız adalet, adaletsiz hukuk” konferansı düzenleyecek. Konferansa İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Mehmet Durakoğlu konuşmacı olarak katılacak.
CHP’DEN İSTANBUL’DA MEŞALELİ YÜRÜYÜŞ
          CHP İstanbul İl Örgütü, “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz” diyerek, Mumcu’yu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ı anacak. Harbiye Uğur Mumcu Anıtı’nda Saat 15.00’te düzenlenecek anma sonrasında CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Mumcu’nun “Sakıncalı Piyade“ ve “Ben Uğur Mumcu’yum“ isimli kitaplarını yurttaşlara dağıtacak.
       CHP Şişli ilçe teşkilatı da 39 ilçe örgütü ile birlikte Uğur Mumcu anıtına meşaleli yürüyüş düzenleyecek. Şişli’deki CHP ilçe binası önünde saat 19.30’da başlayacak yürüyüş Uğur Mumcu anıtında son bulacak.
Haber : Hayati AKBAŞ 1445 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın