• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

SON SINIF 67 ÖĞRENCİLERİNİN KATILDIĞI TÖRENDE KEPLER HAVAYA UÇTU. OKUL BİRİNCİSİ OLCAY ŞENTÜRK OLDU

2010-2011 Eğitim ve öğretim yılında Hopa mesleki ve teknik eğitim merkezi lisesi mezuniyet töreni gerçekleştirerek mezun olan 67 öğrenciyle kep töreni yaparak diplomalarını verdi. Okulun spor salonunda gerçekleştirilen törene milli eğitim mensupları, okul aile birliği başkan ve üyeleri ile öğrenci velileri katıldılar.

    Bir dakikalık saygı duruşu yapılmasının ardından istiklal marşı okundu. Hopa mesleki ve teknik eğitim merkezi okul müdürü Ali Yaşar Hoşver günün anlamı ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Hoşver konuşmasında mezun olan öğrencilere bundan sonraki, gerek eğitim ve öğretim yaşamında gerekse hayat boyu başarı dileklerinde bulunarak vatana, millete, topluma ve de kendi ailesine başarılı, hayırlı ve yararlı bir insan olarak yetişmelerini en büyük arzusu olduğunu söyledi. Okul müdürü Hoşver, yeni öğretim yılında uygulanacak olan 4+4+4 eğitim sisteminin sağlayacağı faydaları konusunda kısaca bilgi verdi.

   Bu konuşmanın ardından bayrak devir teslim töreni yapıldı.

 2011-2012 Eğitim ve öğretim yılında Takdirname, Teşekkür ve Onur belgesi alan öğrencilere başarı belgeleri verildi.

      Metem 11. sınıf öğrencisi Toprak Karataş  diploma töreninde şarki söyleyerek davetlilere güzel dakikalar yaşattı.

         Okul birincisi bu yıl Olcay Şentürk oldu. Olcay Şentürk’e başarı belgesini okul müdürü Ali Yaşar Hoşver verdi. Okul birincisi Şentürk, okul anı tahtasına ismini çaktı.  Öğretmen Havva Duygu Aras veda şiiri okudu. Ardından ödül töreni yapıldı. Futbolda birinci olan kız ve erkek futbol takımı kupa ve madalyalarını aldılar. Ardından son sınıf öğrencilere diplomalarını okul öğretmenleri tarafından gruplar halinde verildi.

     Hopa mesleki ve teknik eğitim merkezi (METEM) okul birincisi Olcay Şentürk veda konuşmasını yaptı. Olcay Şentürk yaptığı konuşmada davetlilerden büyük alkış aldı. Olcay  şöyle konuştu.

        Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Misafirler ve Sevgili arkadaşlarım,

      Başlangıçlar güzeldir, bitişler ise zor… Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Kırılan kalbinizden bir parça mı, yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anılar mı?

      Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz.

     Dört yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı, kısacası vatana ve millete yararlı bir birey olmak için gereken ön bilgileri öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık. Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde, bayrağı sizlere teslim ederek, gururlu ve bir okadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum.

    Bizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak, mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz. Volter’in da dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Asıl olan da bu değil mi?

     Her birimiz devletin en önemli kademelerinde görev alarak ülkemizi yöneteceğiz. Ama unutmamalıyız ki ülkemizi yönetirken görevimizi en iyi şekilde yaparken, Atatürk ilke ve inkılâplarını rehber edinerek “tek vatan tek bayrak” ilkemizden asla vaz geçmeyerek vatanımızın birlik ve bütünlüğünü tehlikeye sokmak isteyenlere fırsat tanımadan, bu tehlikeye karşı göğsümüzü siper etmekten de asla çekinmeyeceğimizi söylemek isterim.

       Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygıyla öpüyorum. Onlara olan sevgim yaşım büyüdükçe o oranda büyüyecek ve onlar kalbimin bir köşesinde daima yaşayacaklardır.

     Benim okul birincisi olarak başarılı olmamda başta emeği geçen sınıf ve okul öğretmenlerime, okul müdürüme, müdür yardımcılarına, okul dışında özel dershanede eğitim veren bütün hocalarıma, benden her konuda ve her alanda desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme de huzurlarınızda teşekkür ederim. Tüm arkadaşlarımıza ve bizden sonra yerimizi alacak kardeşlerime de bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diler,  saygılar sunarım.

     Bu konuşmalarını ardından diploma töreni yapıldı. Ve kepler havaya uçtu. Programın son bölümünde de Hopa METEM öğrencileri salonda büyük halkalar oluşturarak halaylar çektiler. Ve tören son buldu.

 

Haber: Turan ŞENTÜRK

Haberin Fotoğrafları2748 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın