• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

ARTVİN VALİSİ KALKAN HOPA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Artvin Valisi Necmettin Kalkan, Hopa ilçesinde bazı incelemelerde bulundu.

         Vali Kalkan’ın incelemelerine, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Hopa Kaymakam Vekili Bülent Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek katıldı.

         İlk ziyaretini yapımı sona eren ve geçici kabul süreci devam eden Hopa Yeni Mahalle İlköğretim Okulu’na gerçekleştiren Vali Kalkan, okul inşaatında incelemelerde bulundu.

         Okulun katlarını ve sınıflarını tek tek gezerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek’ten bilgi alan Vali Kalkan, inşaatta gördüğü eksikliklerin giderilmesi için Bebek’e talimat verdi.

        Okul inşaatının 1 milyon 267 bin liraya mal olduğunu belirten Bebek, şunları söyledi: ”İnşaatın sözleşme bedeli 1 milyon 174 bin liradır. Yüzde 8 ilave işlere 93 bin lira harcandı. İnşaatın toplam maliyeti ise 1 milyon 267 liradır. Okul inşaatında yüzde yüz fiziki gerçekleşme, yüzde 86 ise nakdi gerçekleşme sağlandı. Toplam 2 bin 500 metre kare kapalı alana sahip olan okulda 16 derslik ile idari oda, büro ve laboratuar bulunmaktadır.  Okulumuz, kurumum mühendisleri tarafından yapılacak incelemelerin ardından kabulü yapılarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilecektir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında okul hizmet vermeye hazır hale getirilecektir.” 

         Okul inşaatı incelemelerinin ardından beraberindekilerle birlikte Sugören köyüne giden Vali Kalkan, burada Naşeni Mahallesi yolunda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 2 bin 200 metre uzunluğundaki mahalle yolunun kısa sürede iyileştirilmesi ve asfaltlanması konusunda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı’ya talimat veren Vali Kalkan, söz konusu yolda çalışmalara hafta içerisinde başlanacağını belirtti.

        Köylülerle de bir süren sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Kalkan, geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

 

Haber: Hayati AKBAŞ1756 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın