• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

İl Müdürü Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Çay Fabrikasını Ziyaret Etti

 Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu Hopa ziyaretinde İlçede çay tarımı ile uğraşan çiftçilerin kurduğu 4159 ortaklı S. S. 08-1 Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve bu kooperatife ait Bakanlığın defaten desteklediği 45 ton/gün kapasiteli Çay Fabrikasında inceleme ziyaretinde bulundu.

İnceleme esnasında hazır bulunan kooperatif başkanı Şerafettin Çelik ve Fabrika çalışanları ile uzun uzun sohbet etme imkânı bulan İl Müdürü kooperatif çalışmaları hakkında bilgi aldı. Çay Sektörünün sorunları ile Fabrikanın mevcut durumu hakkında da bilgi alan İl Müdürüne kooperatif başkanı Şerafettin Çelik şunları söyledi. “Hopa İlçesinde çay tarımı ile uğraşan 6700 civarında çiftçi ailesi mevcut olup ilçe nüfusunun tamamının doğrudan ya da dolaylı olarak çay tarımı ile alakalıdır. İlçe sınırları içerisinde yıllık yaklaşık 37. 000 ton yaş çay üretimi muhtelif fabrikalarda işlenerek piyasaya arz edilmektedir.

Çay sektöründe 47 fabrikayla ve buna bağlı büyük bir Paketleme ve Pazarlama ağına sahip olan ve bir devlet sektörü olan ÇAYKUR üreticiden çay alımlarını belirli bir kota ile sınırlandırması, özel sektöre çay veren üreticilerin ürün bedellerinin tahsilâtında sıkıntılar yaşaması Hopa’da yaşayan çay üreticilerini birlikte hareket etmeye, örgütlenmeye sevk etmiş ve bu ihtiyaç 11. 01. 1990 tarihinde kuruluş işlemleri tamamlanan 4159 ortaklı S. S. 08-1 Hopa Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ve bu kooperatifçe 2002 yılında uygulanmaya konan “45 ton/gün Çay Fabrikası” projesini doğurmuştur. Bu projeyle çay üreticisini özel sektörün keyfi uygulamalarına ve ÇAYKUR’un kota sınırlamasına karşılık olarak kooperatif ortaklarına alternatif bir seçenek sunulmuştur” dedi.

İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu inceleme esnasında fabrikada gördüğü eksiklikleri hatırlattı ve bazı önerilerde bulundu. İlerleyen zamanlarda İl Müdürlüğünün kooperatiflere desteğinin devam edeceğini söyleyen İl Müdürü bir teşekkür konuşması yaparak çalışmalarından dolayı kooperatif yöneticilerini tebrik etti.

Haber: Hayati AKBAŞ 2688 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın