• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Hopa Halk Eğitimi Merkezi Fotoğrafçılık Kursu Veli Köy Kar Güreşleri Festivalinde

   Hopa Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Kursu Bu sefer Şavşat Veliköy Kar güreşleri festivaline gezi düzenledi.

   Şavşat ilçesine bağlı Veliköy de bu yıl 20'ncisi düzenlenen Şavşat Veliköy Uluslararası Kültür Şenlikleri Kar Üstü Karakucak Güreşlerine gezi rotasını çevirdiler. Hopa’dan Karabulut Turizm Desteğiyle hazır bulunan araçlar ile sabah saatlerinde yola çıktılar. Veliköy de festival komitesinin sıcak karşılamasının ardından güreş müsabakalarına izlediler.

   Güneşli havada karla kaplı alanda yapılan güreşleri birçok misafir izlemeye geldi. Güreşlere, Artvin, Ardahan, İstanbul , İzmit, Tokat, Kahramanmaraş, Samsun, Sivas, Kocaeli, Erzurum, Rize'nin yanı sıra Gürcistan'dan 20, Ukrayna'dan 3 olmak üzere 180 sporcu katıldı.

   Minikten baş kategorisine kadar 11 boyda yapılan güreşlerde dereceye girenlere 11 bin 650 lira para ödülü ile madalya verildi.Tokatlı İlyas Yıldırım'ı yenen Gürcistan'dan Turnike HIDASHELI, başpehlivanlığı kazanırken 3 bin 500 lira ödülün sahibi oldu. Veliköy Muhtarı İrfan Avcı, yaptığı konuşmada, amaçlarının kar üstü güreşleriyle ata sporu olan güreşleri yaşatmak, aynı zamanda köylerinin tanıtımını yapmak olduğunu söyledi. Güreşler, izleyicilerin yöresel sanatçılar eşliğinde oynadığı horonla sona erdi. 


   Hopa Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri Köy meydanında ve yaklaşık 8 km. Uzaklıkta Şavşat Karagölüne de uğradılar. Şavşat Kara-gölünün donmuş hali çok ilgi çekiciydi. Göl üzerinde gezerek güzel görüntüler elde ettiler. Hopa Halk eğitim merkezi Fotoğraf Kursu Grubu Her hafta gezi düzenlediklerini Ancak veli köy gezisinin güreşlerden kaynaklı çok renkli geçtiğini dile getirdiler. Fotoğraf açısından çok verimli bir gezinin daha sona erdiğini, Önümüzdeki hafta da Borçka Karagöle gitmeyi planladıklarını söylediler. 

Haber & Fotoğraf & Video : © Yale1243 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın