• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Hopa davası ertelendi

   CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olduğu 2011 yılında Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki seçim mitingi öncesi ve sonrasında çıkan olaylara karıştıkları suçlamasıyla haklarında dava açılan 60 sanığın tutuksuz yargılandığı davanın 9’uncu duruşması yapıldı.

   Hopa 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki 9’uncu duruşmaya tutuksuz yargılanan 60 sanıktan 5’i katıldı. Bazı yazıların cevabının beklenmesi, davanın hazırlık aşamasında bilgilerine başvurulan iki polisin görev yerlerinin belirlenmesi kararlaştırılan duruşma sadece 5 dakika sürdü ve 17 Şubat 2015’e ertelendi.

   Adliye önünde açıklama yapan Halkevleri Hopa Şube Başkanı Kamil Ustabaş, duruşmanın bir an önce sonlandırılması gerektiğini belirterek, yargılananların aslında mağdur olduğunu savundu.

Ustabaş şöyle konuştu:

   "Böyle olduğu için mahkeme uzatılıyor. O gün gazla öldürülen Metin Lokumcu ile ilgili soruşturmada herhangi bir adım atılmadı. Soruşturmada bir ilerleme yok. O soruşturmada ilerlemenin önünü kesmek amacıyla bu mahkeme süreçlerini uzatıyorlar. Mahkemenin bitirilerek beraat etmemiz gerekiyor. O gün mağdur olan Hopa halkıdır. Hopa halkına ve sanıklara şiddet uygulandı. Polisi ve özel harekatıyla Hopa’yı işgal etmeye çalışan AKP bize saldırdı. Bu sırada Metin Lokumcu öldürüldü. Biz bu davanın bitirilip Metin Hoca’yı öldürenlerin yargılanmasını istiyoruz."

Haber: Muhammet KAÇAR
785 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın