• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

HOPA’DA DIŞARIDAN GELEN GRUP HDP BİNASINA SALDIRDI

   Hopa İlçesi'ndeki HDP binası, sosyal medya üzerinden örgütlenerek Rize ve ilçelerinden geldiği belirtilen kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı.
Akşam saat 22.00 sıralarında konvoy eşliğinde önce Arhavi’ye gelen grup burada bir gösteri yaptıktan sonra Hopa’ya geldiler. Araçları ile kornalar çalan grup ilçe merkezinde çeşitli sloganlar attıktan sonra HDP binasına saldırdılar. Polis burada taşkınlığı önlemek için kalabalığı biber gazı atarak dağıttı.

   Grup daha sonra tekrar toplanarak yeniden HDP binasına yöneldi. Polisin seyirci kaldığı olayda HDP binasının camları kırıldı. İş Merkezinin kapısını da kıran gruptaki bazı kişiler kapalı olan iş merkezinin içine girerek HDP binasının camlarını kırdılar.
Gruptaki bazı kişiler beraberinde getirdikleri merdivenler ile HDP Parti tabelasını söktüler. Grup burada çeşitli sloganlar attıktan sonra ilçeye geldikleri araçlar ile ilçeden ayrıldılar.

   Olayları seyreden vatandaşlarda polise tepki göstererek Bu grubun Hopa’ya olay çıkarmaya geleceğini bilerek neden ilçeye sokulduğunu, grubun HDP binasına saldırması sırasında neden seyirci kalındığını söylediler.

   Hopa’nın tarihinde hiç böyle bir olay yaşamadığını, Hopalı olmayan ilçe dışından gelenlerin Hopa’da bir parti binasına saldırmasının kabul edilemez olduğunu, demokrasiyi içine sindiremeyenlerin Hopa’nın huzurunu bozmaya da hakları olmadığını söyleyerek saldırı olayına tepki gösteren vatandaşlar bu tür olayın bir daha ilçelerinde yaşanmaması için güvenlik güçlerini ve STÖ’leri ile siyasi partileri göreve çağırdılar.
 
785 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın