• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu

Kimse Yok Mu, Hopa'da 400 aileye kurban eti dağıttı

   Kimse Yok Mu Derneği, sel felaketinden sonra yaralarını sarmaya çalışan Artvin Hopa halkını Kurban Bayramı’nda da yalnız bırakmadı. Hayırseverlerin bağışladığı kurban hisseleri selde zarar görmüş ailelere dağıtıldı. Kapı kapı dolaşan Kimse Yok Mu gönüllüleri, Hopa için hazırlanan kurban paketlerini 400 aileye ulaştırdı. 

   Dernek, selin en çok zarar verdiği bölgelerde 20 araç ve 50 gönüllü ile dağıtımı gerçekleştirdi. Selin yaşandığı günden hemen sonra bölgeye giderek incelemelerde bulunan ve acil yardım kararı alan dernek yetkilileri, sel sonrasında evleri ve eşyaları zarar gören ailelere çekyat, halı, yorgan, yastık, battaniye ve havlu yardımı yapmıştı. Bölgedeki felaketin büyüklüğünü hesaba katan Kimse Yok Mu, Kurban Bayramı dolayısı ile şimdi de sel mağduru ailelere kurban eti dağıtarak yanlarında olmaya devam etti.

   Konu ile ilgili açıklama yapan Kimse Yok Mu Dağıtım Sorumlusu Zekeriya Cerit, şunları kaydetti: "Hopa son yılların en büyük sel felaketini yaşadı. Kimse Yok Mu olarak sel sonrasında bölgeye gelerek incelemelerde bulunduk. İlk incelemelerde ve yetkililerle yapılan görüşmelerde ulaşılamayan bölgelere arama, kurtarma, su, ekmek, gıda ve ev eşyasına ihtiyaç olduğu tespit edildi. Kurum olarak acil yardım kararı alındı. Karar sonrasında 1 TIR dolusu ev eşyası yardımı dağıtılarak ilk yardımımız gerçekleştirdik. Ayrıca Kurban Bayramı vesilesi ile yine sel mağduru ailelerimize kurban eti dağıtmak suretiyle onların dertlerine ortak olmak ve bir nebze olsun acılarını dindirmek adına kendilerine yardım ediyoruz. Hopa halkı, Kimse Yok Mu'ya teveccüh gösterdi ve bizler de şimdi onların yanındayız."

Haber : Recep ATABAY


759 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın