• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Uğur ÖZTÜRK
ugurozturk@ibb.gov.tr
SPOR SALONU ŞART MI ?
18/12/2013
   Kilolardan kurtulmak ve fit kalmak için spor salonuna gidemeyen durumu iyi olmayanlar için evde yapılması geren ve yapacakları çok hareketler var. Yapılacak basit egzersiz hareketleriyle kendi vucut ağırlıklarını kulanarak ve basit evde bulunan malzemelerle yapabilirler.
   Ben kendimce bu insanlara onlarında hakkı olduğunu ve içlerinden teşke durumum iyi olsaydı da bende yapsaydım dediklerini duyar gibiyim. Sizlerde evde hareketleri yapabilirsiniz peki nedir bu hareketler haydi hazırsanız başlayalım.
 
   Tek adım öne çökme,mekik, şınav ve 250 lt ve 1 kiloluk pet şişelerle dambıll olarak kullanarak ön kol arka kol,omuz,bacak hareketlerini rahatlıklar yapabilirsiniz. Bunları haftada 3 veya 4 kez yapabilirsiniz kol kaslarını çalıştırmak için sehpa yada sandalye olabilir Eğer size yetmiyorsa yogada yapabilirsiniz. Ama eğer bunları yapıpda zayıflayamıyorsanız metabolizmanız yavaş demektir İnanın formda kalmak kolay değil her istenileni içmek veya yemekle formda kalınmaz En az günde 8 saat uymanız gerekir.
 
   Formda kalmak için sizin kendi beslenme programınızın ve çalışma programınızın olması gerekiyor. Herkese iyi gelen kendinize de iyi gelecek değildir herkesin metabolizması farklıdır Yağlı olan veya kalorisi yüksek besin maddeleri, kilo alınmasındaki en önemli etkendir ve bu sebeple insanın formda kalmasını zorlaştırır. Bu nedenle zayıflamanıza neden olabilecek besinleri de çok fazla yememelisiniz. Formda kalmak için her iki dengeyi önemli şekilde ayarda tutmak lazım ve şarttır.
 
   Kilo almak, kolaydır ama vermek meşakkatlidir olduğunuz kilodan aşağıya da düşmemelisiniz. Formda kalmak, kilo alma ve kilo verme işlemleri kadar zordur; fakat belli bir düzen tutturduktan sonra çok rahat edeceğinizi sizlerde fark edeceksiniz


6821 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları