• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bütün yurtta olduğu gibi Hopa ilçesinde de coşkuyla kutlandı. İlk tören sabah saat 09.00’da Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşı okunarak göndere bayrak çekildi.
          Çelenk sunma töreninden sonra ilçe genelinde eğitim veren ilköğretim okullarından 5’er kişilik öğrenci grubu resmi dairelerde temsili olarak makamlara oturdular. 
          İlçe kaymakamlığına Atatürk ilköğretim okulu ziyarette bulunurken Kaymakamlık makamına da Abdulkadir Seremet oturdu, Garnizon komutanlığı Karadeniz ilköğretim okulu, Belediye başkanlığı Hüsnü Ciner ilköğretim okulu, Cumhuriyet Başsavcılığına 14 Mart ilköğretim okulu, İlçe emniyet müdürlüğüne Yavuz Selim ilköğretim okulu, İlçe milli eğitim müdürlüğünü de Vatan Anaokulu öğrencileri temsili olarak makamlara oturdular.

         Törenlere daha sonra Hopa İlçe stadında devam edildi. Hopa kaymakamı Abdullah Akdaş, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı İsak Akbulut, Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu öğrencilerin ve çocukların, törene katılanların bayramını kutladı. Buradaki törenler Saygı duruşu ve ardından İstiklal marşı okunması ile devam etti.. Günün anlam ve önemeni belirten konuşmayı Hopa ilçe milli eğitim müdür vekili Yaşar Ünal Yazıcı. Yazıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi ““Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Türk Milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını vereceği, tam bağımsız bir devlet için yola çıkışının 92. yıldönümü haklı gurur ve sevinçle karşılamış bulunuyoruz.

        Milli Mücadelemiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Anadolu’ya geçişi ile

başlamış ve büyük önderin çağrısıyla toplanan Gazi Meclis’imiz tarafından

başarıya ulaştırılmıştır.

         23 Nisan çarenin millette bulunduğunu anlamanın ve çareyi millette

aramanın anlamlı göstergesidir. Açılan TBMM, bir askeri zaferin eseri değildir, tam tersine askeri zaferler TBMM’nin eseridir. Bu niteliği ile TBMM belki de dünyada tek gazi parlamentodur. TBMM’den önce ne bir devlet ne bir cumhuriyet ne de bir

Ordu vardır. Devleti de cumhuriyeti de orduyu da TBMM kurmuştur. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları Milletimizin Meclisini açmışlar ve milletin meşru temsilcileri ile birlikte attıkları her adımda milletten güç ve destek almışlardır. Milli mücadelenin her safhasında en temel ve vazgeçilmez unsur “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir.” İlkesi olmuştur. Bu günde tek ve vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir.

        Dayanağımız milletimizin tek ve meşru makamı olan meclistir. Milletimizin

ve meclisinin üzerinde güç yoktur. TBMM milletimizin şerefini ve onurunu

temsil eder. Devlet, meşruiyetini kendisinden değil, milletindin alır. 700 yıl

önce Şeyh Edebali bu gerçeği, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diye ifade

etmiştir.

        Devlet millet içindir. Devletin bütün kurumları millete hizmet içindir. Yasama, yürütme ve yargı sadece ve sadece millet için vardır. Söz milletindir, karar milletindir. Her türlü karar merci, tartışmasız meclistir. Milli iradenin tecellisinde, hiçbir sınıfa, hiçbir zümreye, hiçbir kuruma ya da kişiye imtiyaz verilemez; millet egemenliği üzerinde hiçbir vesayet, hiçbir gölge kabul edilemez. Hiç kimsenin ya da kurumun, kendini millet üzerinde görmesi, millet adına karar vermesi, kendilerine özel misyonlar

yüklemesi, demokrasi ruhuyla, Cumhuriyet ruhuyla, en önemlisi de 23 Nisan 1920’nin ruhuyla bağdaşmaz. Millet iradesinin gerçekleşmesinde ile zenginin, işçi ile işverenin, memur ile amirin, köylü ile şehirlinin, dağdaki puan ile profesörün oyu ve seçimi arasında asla ve asla fark yoktur. Olamaz.

         Sevgili Öğrencilerim: Sizler ülkemizin sadece zenginliği değil aynı zamanda dinamizminin de kaynağısınız. Ülkemiz genç nüfusuyla dünyanın parlayan yıldızıdır.

Parlak yarınlara ulaşabilmemiz sizlerin din, dil, tarih şuuruna sahip, özgür düşünceli, toplumun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan donanımlı, yetenekli kişiler olarak yetiştirilmesine bağlıdır.

          Başarılı olabilmemizin bir yolu da sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilmek ve ümitsizliğe kapılmadan “ ben vatanım için ne yapabilirim? ” diye kendini sorgulayabilmektir. Bu gün Türkiye dünyanın medeni milletler camiasının saygın

Ülkesidir. Aziz Milletimiz milli mücadele ve istiklal ruhunu korumuş ülkeniz tarihi mesafeler almıştır. Milletimizin en büyük başarılarından biri cumhuriyetini demokrasi ile taçlandırmasıdır.

 Türkiye yeni yüzyılın yükselen yıldızı olarak gücüne güç katmaktadır. Ülkemiz meclisi ve diğer kurumları ile dünyanın en itibarlı devletleri arasında yerini almıştır.

Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum”.

           Daha sonra öğrencilerden Merve Ağlar öğrenci andını okudu ve diğer öğrencilerde anda cevap verdi. Karadeniz İÖO öğrencisi Melike Kitapçı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili olarak öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Okunan şiirlerin ardından Bayram resmigeçit töreni yapıldı. Geçit törenleri izleyen vatandaşlar tarafından alkışlandı.

        Vatan Anaokulu ve İlköğretim okullarının ana sınıfı öğrencilerinin gösterileri ardından Törenlere Yavuz Selim, Hüsnü Ciner, Atatürk ve 14 Mart İÖO’ları folklor ekiplerinin gösterileri tribünleri dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

        Törenler İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere verilen ödül töreni ile sona erdi.

Haber: Hayati AKBAŞ

Fotoğraflar

  
2675 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın