• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
ARTVİN ARICILAR BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Artvin Arı Yetiştiricileri Birliği 4. Olağan genel kurulunun da Ahmet Necmi Yazıcı yeniden başkan seçildi.

          Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirile kongreye Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Artvin Arıcılar Birliği Başkanı Ahmet Necmi Yazıcı, Ardahan ve Kars Arıcılar Birliği Başkanları ve arıcılar katıldı. Kongrede tansiyon yer yer artsa da 4. olağan kongre öncekilerde olduğu gibi bir birinden renkli görüntülere sahne oldu.

        Gündem maddelerinin tek tek sıralandığı kongrede misafir konuşmacılar bölümünde söz alan Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Erkan Elfaz Ermiş, “ Bir avuç insanla başlamıştık bu işe 4’üncü genel kurulumuzu yapıyoruz ve her yıl yaptığımız genel kurul bir öncekinde coşkulu oluyor. Umuyorumbundan sonraki dönemlerde birçok yeni işleri birlikte başaracağımızı düşünüyorum. Buradaki seçimlerde çıkacak sonuçların sizlere ülkemize Artvin adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öte andan Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Erkan Elfaz Ermiş, Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün Artvinli arıcılardan satın aldığı bir balı ambalajlayarak misafirlerine hediye etmesini örnek göstererek kendisine çok teşekkür ettiğini ifade etti ve bunun diğer belediye başkanlarımız tarafından örnek alınmasını temennisinde bulundu.

       Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Bakanı Kurtul Özel ise, “Bu kalabalığı gördüm etkilendim burada bir birliğinize sahip çıktığınız gördüm. Hakikaten ilimizde ticaretin gelişmesinde üretim sahaları çok fazla değil. Tarımda pek gelişmemiştir fakat bu son zamanlarda arı ve bal üretiminde Türkiye’de markalaşmak açısından hakikaten Artvin’e özgü olan Kafkas ana arıların büyümesini sizler yaptınız. Bu şekilde ilerde inşallah kısa zamanda bunu markalaştırmak ve koruyarak buna sizler sahip çıkarsınız. Bizlerde buna odamız ve şahsım olarak destek vermeye hazırız. Ardından 4. Olağan genel kurulun arıcılara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

         Son konuşmacı ise Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün oldu. Özgün konuşmasında, “Biliyorsunuz ben sizin bütün kongrelerinize katılıyorum. Sevgili arı ve bal üreticileri ben şunu söyleyeceğim üretmek çok önemli bir olgu şöyle geriye doğru giderseniz inek otlattığımız, kalorifersiz evlerde otururduk ahırda ineklerimiz vardı, arı kovanlarımız vardı daha mutluyduk sanki medeniyet geliştikçe insanlar üretkenliklerini kaybettikçe mutsuz oluyorlar ben o noktada sizleri kutluyorum gerçekten çok genel kurullar yapılıyor ama bu arıcıların sizlerin toplantıları hakikaten taktire şayan bende Necmi başkanımla birlikte bir yerel yönetici olarak elimden geldiğimce katlı yapmaya çalışıyorum. Neticede üretmek çok büyük bir özellik ben sizleri kutluyorum sizin önünüzde saygıyla eğiliyorum bu kongreniz Artvin’e çok şey kazandıracağı inancındayım hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

         Kongrede divan başkanlı yapan Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Başkanlığı Başkanı Bahri Yılmaz, son zamanlarda Türkiye gündeminde yer alan sahte bal konusuna değinerek, “Balın sahtesi olmaz adamın sahtesi olur” diyerek balı arı yapar. Sahtekârlar ise sahte bal üretir dedi.

         Yılmaz ayrıca, Kafkas arısı dünyanın en verimli arası Artvin ve Ardahan illerimiz Kafkas arısının gen merkezidir bu devletimiz tarafından da koruma altına alınmıştır bu alanı çok iyi korumamız lazım eğer bunu korumazsanız bunun günahı sizin omuzlarınızdadır. İyi bir çalışma yaptığımız zaman dünyanın her yerine bu ana arılarımızı satabiliriz. Çünkü dünyanın buna ihtiyacı var” dedi.

         Ardından gündem maddeler tek tek gerçekleştirilerek seçime geçildi. Kongrede divan başkanlığına mevcut Başkan Ahmet Necmi Yazıcı ve Nahit Işık’ın olmak üzere iki liste sunuldu. 868 üyenin bulunduğu Artvin Arı Yetiştiricileri Birliğinde seçime 363 üye katıldı. Açıklanan sonuçların ardından, Ahmet Necmi Yazıcı 184 oy alırken, Nahit Işık ise 154 oyda kaldı. Bu sonuçların ardından Ahmet Necmi Yazıcı 30 oy farkıyla tekrardan Artvin Arı Yetiştiricileri birliği Başkanı seçildi. Bu durumda 3 dönem başkan olma şansını yakaladı.

Fotoğraflar :

  
4615 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın