• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan Hopa’da

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan Hopa’ya gelerek bir dizi etkinliğe katıldı. Çölaşan Hopa’da vereceği konferans öncesi Titanik Eğlence Merkezi toplantı salonunda Artvin ve Rize İlleri ADD Şube başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir tanışma ve değerlendirme toplantısına katıldı. Artvin ADD Başkanı Ahmet Biber, Hopa ADD Başkanı Dr. Selahattin Gül ve Arhavi ADD Başkanı Emine Hekimoğlu’nun da katıldığı toplantıda şubelerin çalışmaları hakkında genel değerlendirmelerde bulunuldu ve bundan sonraki sürece ilişkin nelerin yapılabileceği ve bu konuda Genel merkez tarafından çizilen yol haritası üzerinde çalışmalara devam edilmesi ortak görüşüne verildi.

Daha sonra Hopa ADD tarafından Yeni Emre Düğün salonunda organize edilen Konferansın verileceği salona geçildi. ADD Genel Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Celal Akpınarlı’nın da katıldığı konferansa Hopa CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş, Arhavi CHP İlçe Başkanı Musa Ulutaş ve Kalabalık bir izleyici grubu katıldı.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, verdiği konferansta yaptığı konuşmada yeni anayasa çalışmalarının Abant Platformu ile 2. Cumhuriyetçiler diye nitelendirilen kesimler tarafından yapıldığına dikkat çekerek, bu karanlık tuzağa düşülmemesi için Atatürkçülerin ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.
             Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ülke rejimlerinin eğitimle belirlendiğini ifade ederek Çağdaş eğitimden uzaklaşan ülkelerde rejimlerinin karanlığa gittiğine dikkat çekerek, “Ülkemizde yaşanan süreç karşısında sivil toplum kuruluşlarının birbirleriyle kavga etmekten vazgeçip, Cumhuriyetin korunmasına yönelik ortak adımları atmaları gerekiyor” dedi.


ÜLKENİN BAŞINA DİKTATÖRLÜK GETİRMEYİ PLANLIYORLAR”


         
ADD Hopa Şubesi tarafından "düzenlenen konferansta konuşan ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, hükümetin anayasanın değişmesini millet için değil kendisi için istediğini belirterek, "Bu yeni anayasayla birlikte hükümetin yapmak istediği şey ibadeti nedeniyle kimse eğitim, çalışma ve kamusal alanda zorlamaya tabi tutulamayacak. 4+4+4'ü de bu yüzden getirdiler. İlkokulun 4. sınıfının ardından ya İmam-Hatip'e ya da eve kocaya. Ya da fakir çocuklar çıraklığa. Bu değişimle Diyanet tamamen bağımsız hale gelecek ama Türkiye'deki Diyanet sadece Sünni Müslümanlar için çalışan bir kurum haline gelecek. Ayrıca bu değişimle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi zorunlu olmaya devam ederken, Kur'an seçmeli ders olabilecek. Bu yeni anayasayla etnik olarak ülkeyi bölmeye ve cemaatlerin eline verme amaçlanıyor. 4+4+4'le karanlık bir kuşak yetiştirmeyi böylece bölünmüş ve ayrışmış bir ülkenin başına diktatörlük getirebilmeyi amaçlıyorlar" dedi.


EĞİTİM ULUSAL VE BİLİMSEL OLMAKTAN ÇIKARTILMAK İSTENİYOR”


          
Çölaşan, iktidarın eğitimde ki adımlarını 9 yıldır planladığına dikkat çekerek, “Siyasi iktidarın ansızın gündeme getirdiği, alelacele kanunlaştırmak için dayattığı 4+4+4 sistemi, eğitimi ulusal ve bilimsel bir konu olmaktan çıkarmakta, siyasi bir projeye dönüştürmektedir. Oysa çocuklarımız, siyasi projelere kurban edilemeyecek kadar değerlidir. 9 yıldır kadrolaşma faaliyetlerini tamamladıktan sonra iktidarın attığı bu adım ülkemizi karanlıklara itecektir. Bir oldu-bittiyle, eğitim-öğretim birliği paramparça edilerek eğitimde kesintili bir model benimsenmesinin, ilkokulun 4 yıla indirilmesinin, ortaokulun fiili meslek okuluna dönüştürülmesinin bilimsel hiçbir dayanağı bulunmamaktadır. Çocuklarımız, 9–10 yaşında meslek seçmeye zorlanmakta, körpe yavrularımız siyasi bir şekillendirmenin tezgâhına sokulmaktadır” şeklinde konuştu.


“ANAYASA ABANT PLARTFORMUNDA TASARLANIYOR”


         
Eğitimde yaşanan süreçle ilgili konuşmasının ardından yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili görüşlerini aktaran Çölaşan, yeni anayasa çalışmalarının Abant Platformu ile 2. Cumhuriyetçiler diye nitelendirilen kesimler tarafından yapıldığına dikkat çekti. Çölaşan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;“Üzerinde çalışılan yeni anayasa ne yazık ki yerli işbirlikçilerin yardımıyla emperyalist güçler tarafından hazırlanıyor. Daha önce Başbakan yeni anayasa maddelerinin komisyon görüşmelerinde mecliste gurubu bulunan tüm partilerin oybirliğiyle kabul edilmesi durumunda ekleneceğini söylemişti. Fakat bugün yine Başbakan farklı konuşuyor. Mesela yargıda reform yaptım diye konuşarak buna karışamazsınız diyor. Şunu bugün çok açık bir yüreklilikle söylüyorum; Türkiye vahim bir durumda ve bunun suçluları bizleriz. Bizler tembelliğe alıştık. Bu iktidarı halk getirdi ama bizler halkın iş başına getirdiği bu iktidarın yanlışlarını topluma anlatamadık. Bilgi akışının olmadığı bir toplum yaratıldı. Bizler birbirimizde küserek ve yan yana gelmeyerek yarın eğitimde yapılan olumsuz değişiklikleri anlatamasak bu iktidar yarın önümüze gelecek referandumdan da kazançlı olarak çıkacak. Biz hepimiz birlikte olacağız yan yana geleceğiz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale’ye çıkarken yanında birkaç kişi vardı. Ve o dönemde de toplumda birbirleriyle yan yana gelmeyen guruplar vardı. Ama onlar Cumhuriyet için büyük Türkiye’nin inşası için yan yana gelerek emperyalistlere karşı mücadele verdiler. Bizlerde bugün sendikasından tutun derneklerine kadar tüm ulusal ve milli değerlere sahip kurumlar birlikte mücadele vermek zorundayız. Aksi halde hazırlanan anayasa ülkemizin karanlığa itilmesinde son nokta olacak. Bu nedenle ailenize, çevrenize herkese özellikle yeni eğitim sistemini anlatmamız gerekiyor. Bu yönde yapılan eylemlere destek vermemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Konferans sonrası Hopa ADD Şube Başkanı Dr. Selahattin Gül ve Yönetim Kurulu üyeleri Tansel Çölaşan’a verdiği konferanstan dolayı teşekkür ettiler.

 

 

  
2375 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın