• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
HOPA BELEDİYESİ İLÇEDE PEŞPEŞE PROJELERİ HAYATA GEÇİRİYOR.

Hopa Belediyesi tarafından kentin değişik noktalarında ve sahil dolgu alanı üzerinde yürütülen projelerin tamamlanması ile birlikte ilçe halkı da rahat bir nefes alacak.

KAZIM KOYUNCU HEYKELİ VE PARKI PROJESİ

            Sahil Dolgu alanında yapımı devam eden Kazım Koyuncu parkı yapım çalışmaları devam ediyor. Parkın yapımında Belediye tarafından başlatılan Bağış kampanyası ile toplanan meblağ ile Hopa’dan çıkan ve ünü sınırları aşan değerli sanatçısı Kazım Koyuncu ölümsüz kılınacak.

Bu bağış Kampanyası kapsamında Nazım Hikmetin heykeli de Hopa’ya kazandırılacaktır

SAHİL DOLGU ALANI SPORUN MERKEZİ OLACAK.

              31.000 m2 alanda Sosyal alan oluşturularak ilçenin en önemli sorunlarından biri olan sosyal alan yetersizliği azaltılacak. Geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan 1500 Kişilik Çok amaçlı Tribün ( Konser- Plaj Voleybolu ve açık hava gösterileri için ) arenanın ardından bu defa da Halı saha – Tenis Kortu- Basket Sahası - Çay Bahçeleri-İçkili&içkisiz Restaurantlar- Yürüyüş alanı-Çocuk Parkı yapımı da devam ediyor.

HOPA ÇOK AMAÇLI BİR KÜLTÜR SİTESİNE KAVUŞUYOR.

Hopa’nın ilk sinemasının bulunduğu şu anki Hopa İş merkezinin arkasında bulunan Yıldız sinemasının bulunduğu 559 m2’lik arsa geçtiğimiz yıllarda 225.000 TL bedelle kamulaştırılmıştı. Bu kamulaştırılan alan üzerine 7 katlı Kültür sitesi yapım çalışmalarında sona gelindi. Kaba İnşaatı biten Kültür sitesi projesi kapsamında ilçenin ihtiyacı olan yeni bir Sinema salonu 7’nci kata yapılıyor. Yine site bünyesinde Tiyatro ve toplantı salonu da ilçeye kazandırılacak. Kültür sitesinin bulunduğu binada diğer alanlarda Ofis ve işyerleri ve dükkânlar yer alıyor.

HOPANIN TANITIMINDA ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK KÜLTÜR EVİ YAPILIYOR.

           Hopa bulunduğu konum gereği iç ve dış turist akının yoğun olduğu bir konumda bulunuyor. Bunu dikkate alan Hopa belediyesi geçtiğimiz yıllarda da düşünülen ama hayata geçirilemeyen bir Kültür evi için düğmeye bastı. Bu proje kapsamında Orta Hopa Mahallesinde Kültür müzesi için 1000 m2 alan 258.723.00 TL ye kamulaştırıldı. Kamulaştırılan arazi üzerinde Hopa’nın özgünlüğünü temsil edecek ve ziyaretçilerine değişik hizmetlerin sunulacağı bir Kültür evi Projesi gerçekleştirilecek. Kamulaştırılan arazi içinde bulunan Otantik ev görüntüsü bozulmadan restore edilecek. Kültür evinin Hopa’nın ve Yörenin tanıtımına katkı sağlaması amaçlanıyor.

KASIMOĞLU HOPA’DA ŞİMDİYE KADAR YAPILMASI GEREKENLERİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

            Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu projeler ile ilgili yaptığı açıklamada “Hopa’nın coğrafi olarak bulunduğu konum maalesef bugüne kadar tam anlamı ile yerel yöneticiler tarafından anlaşılamamış ve buna denk düşecek projeler hayata geçirilememiştir. Biz aslında geçtiğimiz onyıllar içinde yapılması gereken çalışmaları bugün yapmaya çalışıyoruz. Hopa’nın alması gereken çok önemli yollar var. Yanı başımızda bir cazibe merkezi haline gelmeye çalışan Batum var. Biz bu gelişen sürecde geri kalmama adına koşar adımlarla çalışıyoruz. Bunları yaparken de en önemlisi üreterek kendi yağımızla kavrularak yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ortada. Ama asıl önemli olanlar bundan sonra gelecek çalışmalardır.

            Hopa’da insanlarımız maalesef akşam olunca evlerine çekilmek zorunda bırakılmış. Biz insanlarımızın dostları, eşleri ve çocukları ile ilçede akşamları da rahat ve huzur içinde gezebilecekleri, gidebilecekleri ve oturabilecekleri alanları yaratmanın alt yapısını yapmaya çalışıyoruz. Hopa daha özgür olacaktır. Mücadelemiz ve çalışma amacımızda buna hizmet ediyor. Biz yorulmayacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Hopa halkı buna layıktır” dedi.

 

Haber : Hayati AKBAŞ 

  
3701 kez okundu

Yorumlar

     17/05/2012 22:07

merhaba belediyemizin çlışmalarını görebilmek adına biz uzaktaki hopalılar olarak resim istiyoruz yeni yapılan yapımı biten
ibrahim gül