• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Hopa da Civa Zehirlenmesi

AA'dan alınan habere göre ; Artvin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Hopa ilçesindeki Sugören İlköğretim Okulu fen ve teknoloji dolabının Aralık 2011 tarihinde öğrenciler tarafından açıldığı, dolaptan civa alındığı, civanın sınıfa döküldüğü ve civa ile öğrencilerin oynadığı, Z.D. adlı öğrenci ve 3 arkadaşı tarafından dolaptan civa alındığı ve evlerine götürüldüğünün anlaşıldığı belirtildi.

Z.D'nin evinde babanın, annenin ve diğer 3 kardeşinin bulunduğu ortamda civa ile oynandığı, daha sonra dökülen civanın anne tarafından elektrik süpürgesiyle çekildiğinin ifade edildiği açıklamaya, şöyle devam edildi:

''Bundan sonra 3 yaşındaki çocuk hastalanmış, şubat ayının ilk haftasında kulak iltihabı şikayeti ile Hopa Devlet Hastanesi'ne götürülmüş, Hopa ve diğer çevre hastanelerde hastalığın sebebi teşhis edilemediği için çocuk Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'ne sevk edilmiş. Burada 1,5 ay süresince gördüğü tedavinin ardından civa zehirlenmesi teşhisi konulan çocuk, 14 Mayıs'ta Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesine sevk edilmiş, burada çocuk ile beraber ailenin diğer fertleri de kontrol ettirilmiş, anne, baba ve diğer çocuklarda da civa etkilenmesi tespit edilmiştir.''

Bunun üzerine Çanakkale gezisine gitmekte olan 8. sınıf öğrencilerinin, okul müdürü Mustafa Al tarafından 18 Mayıs'ta Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldüğü kaydedilen açıklamada, 8. sınıf öğrencileri, bir öğretmen ve okul müdürünün vücudunda civa olduğunun tespit edildiği belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından civadan etkilenen öğrencilerin tedavi ve takipleri için gerekli ilacın, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden talep edildiği ifade edilen açıklamada, tedavilerin Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi koordinasyonunda Artvin Hopa Devlet Hastanesi'nde ilgili uzman hekimler tarafından yapılacağı kaydedildi.

Hopa Sugören İlköğretim Okulu'nda 231 öğrenci, 22 personel olmak üzere toplam 253 kişi ile civadan etkilendiği düşünülen ailelerin kan ve idrar tahlillerinin Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi ve Artvin Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Erzurum Halk Sağlığı Laboratuvarı'nda kontrol amaçlı tetkik edileceği belirtilen açıklamada, konuyla ilgili Artvin Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı, 2 denetim elemanının görevlendirildiği bildirildi. 

  
2475 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın