• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Civa Zehirlenmesi Hakkında Valilik Açıklama Yaptı

    Sugören İlköğretim Okulu'nda, cıva zehirlenmesine karşı tetkik amacıyla kan ve idrar örneği alınan personel sayısının 22'ye yükseldiği bildirildi. 

 


 Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,Hopa ilçesindeki Sugören İlköğretim Okulu fen ve teknoloji dolabının Aralık 2011 tarihinde öğrenciler tarafından açıldığı, dolaptan cıva alındığı, civanın sınıfa döküldüğü ve cıva ile öğrencilerin oynadığı, Z.D. adlı öğrenci ve 3 arkadaşı tarafından dolaptan cıva alındığı ve evlerine götürüldüğünün anlaşıldığı belirtildi.

Z.D'nin evinde babanın, annenin ve diğer 3 kardeşinin bulunduğu ortamda cıva ile oynandığı, daha sonra dökülen civanın anne tarafından elektrik süpürgesiyle çekildiğinin ifade edildiği açıklamaya, şöyle devam edildi: 

"Bundan sonra 3 yaşındaki çocuk hastalanmış, şubat ayının ilk haftasında kulak iltihabı şikayeti ile Hopa Devlet Hastanesi'ne götürülmüş, Hopa ve diğer çevre hastanelerde hastalığın sebebi teşhis edilemediği için çocuk Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'ne sevk edilmiş. Burada 1,5 aysüresince gördüğü tedavinin ardından cıva zehirlenmesi teşhisi konulan çocuk, 14 Mayıs'ta Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesine sevk edilmiş, burada çocuk ile beraber ailenin diğer fertleri de kontrol ettirilmiş, anne, baba ve diğer çocuklarda da cıva etkilenmesi tespit edilmiştir."

Bunun üzerine Çanakkale gezisine gitmekte olan 8. sınıf öğrencilerinin, okul müdürü Mustafa Al tarafından 18 Mayıs'ta Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi'ne götürüldüğü kaydedilen açıklamada, 8. sınıf öğrencileri, bir öğretmen ve okul müdürünün vücudunda cıva olduğunun tespit edildiği belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından cıvadan etkilenen öğrencilerin tedavi ve takipleri için gerekli ilacın, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden talep edildiği ifade edilen açıklamada, tedavilerin Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi koordinasyonunda Artvin HopaDevlet Hastanesi'nde ilgili uzman hekimler tarafından yapılacağı kaydedildi.

Hopa Sugören İlköğretim Okulu'nda 231 öğrenci, 22 personel olmak üzere toplam 253 kişi ile cıvadan etkilendiği düşünülen ailelerin kan ve idrar tahlillerinin Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi ve Artvin Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Erzurum Halk Sağlığı Laboratuvarı'nda kontrol amaçlı tetkik edileceği belirtilen açıklamada, konuyla ilgili Artvin Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı, 2 denetim elemanının görevlendirildiği bildirildi. 

Haber : www.cnnturk.com

 

  
2431 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın