• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
21. (AZALAĞA),(ABUİSLAH),(ESENKIYI) ŞENLİĞİ

EsenKıyı Köyü Çoştu

  21.si yapılan Esenkıyı Şenliği, 21 Yıllık Sunucu Ertuğrul TURAN Lazca şiirlerle açtı.Terör Şehitlerinin, yakın zamanda kaybedilenlerin ve Kazım Koyuncunun andıktan sonra, Köy Muhtarı Yaşar PAPİLA  konuşma yaptı. Köydeki gelişmeler ve Şenlik hakkında bilgi verdi. Ardından Lazca bir konuşma da Laz Dili ve Kültürünü geliştirme derneği başkanı yaptı.Lazca dilinin önemini de vurgulayan ve Lazcanın Okullarda öğretilmeye başladığını, sadece öğrenmek isteyenlerin okullara dilekçe vermelerinin yeterli olduğunu söyleyen başkan çocuklarınıza lazcayı öğretin diyerek bitirdi.

Ardından eğlence ,horon ve halk oyununlarına başlandı. Köyün İki kücük Yetenekleri, Aşık Kardeşler Bateri ve Elektro Gitarla Konser verdi.Köyün Yetiştirdiği Sanatçı kardeşlerden Sema ve Yavuz AŞIK sesleriyle geceye renk kattılar. Papila Otelin Müzisyenlerinin de Bulunduğu şenlikte ,Horonlar ve halk oyunlarıyla köylülerin katılımı güzel anlar yarattı. Ayrıca Köy gençlerinin eski geleneklerden "karşılıklı atışma" gösterisi  yaparak büyük beğeni aldı.

Hopa Belediye Başkanının da Katıldığı Şenlikte Küçük birde açık arttırma yapıldı. Köy Yararına yapılan açık arttırmada ,en ilginç hediye "Bakır Güğüm"ü Armatör Tekin ATASELİM aldı.Türküler ve oyunlarlala şenlik sona erdi.

 

Haber : YALE

Haberin Fotoğrafları  

  
3179 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın