• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
HOPA 2 GÜNDÜR YAĞMURA TESLİM OLDU

Hopa’da son 2 gündür ortalamaların üzerinde meydana gelen yağmur yağışı nedeniyle dereler taştı, evleri su bastı, heyelanlar meydana geldi. Hopa Belediyesi oluşturduğu Kriz masası kanalı tüm araç ve ekiplerini seferber ederek tedbir almaya çalıştı.

            Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur nedeniyle ilçe merkezi ve mahallelerde yol üzerlerindeki su tahliye kapakları yetersiz kaldı. Tıkanan giderleri açmak için ara vermeden çalışan Belediye ekiplerine vatandaşlarda yer yer yardım etti. Sundura mahallesinde zemin kara kalan birçok evi su basarken, Belediye ekipleri su basan evlerdeki suyu tahliye etmek için yoğun bir çalışma içine girdi. Yağmurdan en çok etkilenen mahallerin başında gelen Cumhuriyet mahallesinde onlarca ev su altında kaldı. Mahalleli kendi imkânları ile su basan evlerdeki suyu tahliye etmeye çalıştı. Belediye ekipleri de vidanjörler vasıtasıyla su tahliye işlemlerine ara vermeden devam ediyor.

            Balmumcu mahallesinde istinat duvarlarının da yıkılmasına neden olan sel yer yer bahçelerde hasara neden olurken zemin katta kalan bazı evleri de su bastı.

            Kars Caddesi üzerinde de aşırı yağan yağmur yer yer heyelanlara neden oldu. Yağmur suyu adeta çamur olarak caddeye inerken yer yer duvarların çökmesine ve heyelana neden olurken, yol kenarında evlerde oturan vatandaşlar da korkulu anlar yaşamalarına neden oldu.

            İlçe merkezinden geçen sundura deresinden akan suyun yüksekliği de son yılların en yüksek miktarına çıktı. Serenin taşma ihtimaline karşı dere kenarlarında bulunan araçların zamanında tahliye edilmesi sağlandı.

            Hopa Belediyesi kriz masası alt yapıda noksan yapılan bazı yerlerde tıkanmaların olmasına rağmen ekiplerin zamanında yaptığı müdahalelerle tehlike meydana gelmesinin önüne geçildiğini ifade ederek ilçe genelinde su basan evlerdeki suların tahliyesi ve temizlik işlemlerine devam edildiğini, gerekli her türlü tedbirin alındığını, belediye bünyesinde ki zabıta ve fen işlerindeki bütün ekiplerin 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ettikleri açıklandı.

Haber : Hayati AKBAŞ

Haber Fotoğraflarınına Buradan ulaşabilirsiniz 

 

 

  
3224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın