• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
BASIN MENSUPLARI HOPA BELEDİYE BAŞKANI TURAN KASIMOĞLU’ NU HASTANE DE ZİYARET ETTİ.

Makamında T.A. tarafından silahlı saldırı sonucunda bacağından yaralanan Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu tedavi gördüğü Rize Recep Tayip Erdoğan Eğitim ve Araştırma hastanesin de Hopa ilçesinde görev yapan basın mensuplarını kabul etti. Çok neşeli bir tavırla basın mensuplarını karşılayan Kasımoğlu neşesini hiç kaybetmeyerek, basın mensuplarını esprili şekilde karşılayarak “  Hep haber istiyordunuz alın size işte haber”, dedi.

Kısa bir geçmiş olsun görüşmelerinden sonra başkan Kasımoğlu kendisini ziyaret eden basın mensuplarına teşekkür etmesini de ihmal etmedi.

            Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu Hopa CHP ilçe örgütünün yapmış olduğu basın açıklamasını basın mensuplarının kamerasından dikkatle izlemesinin ardından yaşadığı olayı bir kez daha basın mensuplarına anlattı. Kasımoğlu ben her ne kadar halkımın verdiği oylarla seçilmiş isem de ben devletin makamını da temsil ediyorum. Bana yapılan saldırı makama yapılmış aynı zamanda devlete yapılmış harekettir. Ben devletin arazisini, malını ve haklarını korumak için bu kurşunu yedim” dedi.

Başkan Kasımoğlu olayı şöyle anlattı. “Hopa kavakdibi mevkiinde devlet hastanesinin karşısında taksi durağın yanında mülkiyeti hazineye ait arsa vardı. Biz oraya birkaç dükkânlık işyeri yapmayı düşündük. Hazineye ait olduğu için tam yetki bizde olmadığı için önceden her şeyi kesin olarak söyleyemiyoruz. Sen belediye olarak girişimi yaparsın, yazışmaları yaparsın hazine mali belediye devrolunca bizde o dükkânları ihale yolu ile halkımıza vermeyi düşünüyorduk. Beni vuran kişi bana geldi. Bu dükkânı benden istedi. Bende olayı kısaca anlattım. Şu an arazi hazineye ait olduğunu, hazinenin yerlerine milli emlak bakıyor.

Milli emlak'tan devrolunca ihale edeceğimi ve kendisine de ihalede alabileceğini söyledim. Ben bu söylediklerimi sanki hiç dinlememiş gibi ihalesiz vermemi üstelik bir dükkân değil binayı tümünü isteyerek içine balık dolduracağını söyledi. Benim böyle bir şey yapmamım söz konusu olamayacağını söyledim. Ben ne anlattımsa beni dinlemiyor. Kendisi bildiğini okuyor. Sonunda sinirlenerek kapıyı da sert bir şekilde çarparak makam odasından çıktı. Ardından bir dakika geçmedi geri döndü. İçeri girer girmez yüzündeki tavrı ile bir şeylerin yapabileceğini düşünerek oturduğum koltuktan kalktım. Benim kalkmamla beraber silahı çekerek bacağıma ateş etti. Oda da bulunan Ortahopa muhtarı Bülent İşgören ve İbrahim Dağıstanlı vardı. Olayın şahitleri de onlar.

Ben Hastaneden çıktıktan sonra kendime ve şahitlerime de koruma isteyeceğim. Çünkü Hopa da geçmişte yaşanan olaylar var. Bu konuda çok tedirginim. Hopalı iş adamı bacağından vuruldu. Ardından olayı yapanlar ortadan kaybolunca bacağından vurulan iş adamı cezaevine girdi.

Üst düzey Emniyet mensupları ile benim olayı gerçekleştiren kişinin avukatı ve etrafındakilerle denizdeki tekne gezileri yapmalarına ben kuşku ile bakıyorum. İleride birileri bir şeyler karıştırır, suçu benim üzerime atabilirler. Onun için savcılığa suç duyurusunda bulunup şahitlerime ve kendime koruma da isteyeceğim, “ dedi.

Bu konuşmalar ve anlatımlardan sonra bir basın mensubu “başkan bu olaydan sonra seçimde tekrar başkanlığa aday olmayı düşünüyor musunuz”. Bu soruya başkan Kasımoğlu, ben tekrar aday olduğumu daha önce açıklamıştım. Beni böyle olaylar yıldıramaz. Adaylığıma devam diyorum” açıklaması yaptı..

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu kendisini ziyaret eden basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ederek kendisini ziyaret eden ve telefonla geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese ve bu olayı kınayan tüm Hopa halkına ve vatandaşlarına da teşekkür etti.

Hopa Basın Grubu

 

 

  
3243 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın