• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Türkiye Birincisi Hopa'dan

   Aleyna SU Geçen Yıl Düzenlenen Resim Yarışmasında Hopa' da Birinci olarak Artvin gitti. Artvinde de Birinciliği Kaptırmayan Aleyna SU Artvin Birincisi olarak Ankarada Yarıştı. Ankarada  Türkiye Birincisi Oldu.

   Öğretmen bir annenin, Bilgisayar Teknisyeni Bir babanın Kızı olan Aleyna SU Yarışmaya Mehmet Akif Ersoy İlkokulu adına Katılmıştı. Şimdi Yavuzselim Orta Okulunda Okuyor.18/12/ 2013 tarihinde Ankara Bilkent Otelde yapılacak olan ödül törenine katılacak.

    Tüm ilköğretim 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin resimleri ile katılabileceği yarışma ile Türkiye genelinde 27.875 okulda okuyan öğrencilerin güvenilir gıdaya dikkatinin çekilmesi hedefleniyor. Proje ayrıca gıda güvenilirliği konusunda iki bakanlığın birlikte gerçekleştirdiği Türkiye genelindeki en kapsamlı proje olma niteliği taşıyor.

   T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve Balparmak Honeybana’nın sponsorluğunda "Geleceğin Gözüyle Güvenilir Gıda” resim yarışması başladı. Ülke genelindeki tüm özel ve resmi ilköğretim okullarının 2, 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin birer resimle katılabileceği yarışma kapsamında ödül olarak her ilin birincisine netbook, ikincisine tablet, üçüncüsüne ise bisiklet verilecek. Ayrıca 81 ilde dereceye giren öğrenciler arasından seçilecek olan bir öğrenci Altıparmak Gıda’nın çocuklara yönelik markası Honeybana Balparmak tarafından verilecek “Özel Ödül” kazanacak.

   Resimleri değerlendirecek jüride; T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Lami Karahan, Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan Akyüz, Ressam Yalvaç Ural, Honeybana Balparmak Marka Müdürü Ercan Şahin, Altıparmak Gıda Kalite Güvence Takım Lideri Günay Akdoğan, T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Grafikeri Filiz Bilgin, bir ressam, bir resim öğretmeni ve bir gıda mühendisi yer alacak. Yarışma sonunda 81 ilde ilk üçe giren resimlerden bir sergi oluşturulacak ve bu sergi tüm Türkiye’yi dolaşacak.

   Yarışma ile Türkiye'de genç nesillerin gıda güvenirliliğine dair bilgi ve birikimlerini, beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturulması ve çocukların dikkatinin gıda güvenirliliğine çekilmesi hedefleniyor.

Haber & Fotoğraflar : Levent YAZICI  
6551 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın