• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Hopa'da Atletizm Hakkında Kısa Bir Söyleşi

Kısa Söyleşi

   Hopa’da atletizmin alt yapısını oluşturan ve 2006 yılından beri çalışmalarını aralıksız sürdüren şuan milli takım Antrenör ’ü olan Servet Kural’a yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi almak istedim.

 Yıllardır sürekli takip ettiğim, başarılarıyla gurur duyduğum Servet KURAL, Bana göre En büyük başarısı, Uluslararası başarılarından ziyade, Hopa da Israrla bu çalışmalarını sürdürmesidir.

İstediği ülkede rahatlıkla Antrenörlük yapabilecek bir kapasitede olmasına rağmen Ki tekliflerinde geldiği haberini aldım. Hopa'da her türlü zorluklara göğüs germesidir. Bence başarı budur.

            Çok fazla dikkate alınmayan, hele hele Futbol 'un yanında ufak bir  nokta olarak görülen Atletizm Müthiş bir spor dalıdır. Birçok branşı da beraberinde getirdiği için, Hem ferdi hem takım olarak da yarışılabilen bir spordur. Maalesef Türkiye genelinde ilgisiz kalmıştır.
Bu yüzden Servet Hocaya; Israrla Hopa da bu spora verdiği emeklerinden dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

  Eski bir Atletizm Sporcusu olarak Servet hocayı ilgi ile takip etmekteyim. Son Çalışmaları Hakkında Bilgi istediğim de yine başarılarla dolu bir tablo çizdi. Bunu da Paylaşmak İstedim.

Servet KURAL: 

İlk yarışımız  1-2 mart tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Uluslararası  Seyfi  Alanya Kış Atmalar Şampiyonası.

Bu şampiyonaya  Hopa’dan  5 atletimizle katıldık. Esra  GAZ  büyükler cirit atmada 2.oldu ve 50.08m. derecesi ile, 22-27 temmuz  tarihlerinde Amerika’da  yapılacak olan Dünya  Gençler Şampiyonası  barajını geçmiş oldu.

Genç  erkekler  disk atma dalında yarışan atletimiz Emre ÇELİK 2. oldu

Genç bayanlar disk atma dalında yarışan atletimiz Nejla  KAKŞİ 2. Oldu.

Yıldız bayanlar disk atma dalında yarışan ve henüz bu dalda çok yeni olan atletimiz Elif EJDEROĞLU 7. oldu.

Milli takım hazırlık kampında dizinden sakatlanan Özge YILMAZ ise disk atma büyük bayanlarda 4. Oldu.

3-4 Mayıs günleri Bursa’da düzenlenen Uluslararası Nurullah İVAK Atmalar Şampiyonasına ise Hopa’dan 5 atletimizle katıldık ve atletlerimizin beşi de kürsüye çıkmayı  başardı.

 

Esra Gaz büyük bayanlar cirit atmada 1.,

Özge Yılmaz disk atma büyük bayanlarda 3. ,

Emre Çelik disk atma genç erkeklerde 2.

Nejla Kakşi disk atma genç bayanlarda 3.

Elif Ejderoğlu  İki ay önce Mersin’de yarışan ve 7. Olan yıldız atletimiz derecesini  6m. Geliştirerek  33.76m. ile 3. Olmuştur.

 

16-17-18 Mayıs günleri Kayseri’de düzenlenen Üniversiteler  arası  Türkiye Şampiyonasına  Hopa’dan iki atletimiz katıldı. Bu kez  Üniversitelerini  temsil eden atletlerimizden Esra Gaz cirit atmada 2.

Emre Çelik ise disk atmada 2. Olmuşlardır.

 

Emre Çelik bu şampiyonada 23 yaş altında yaptığı derce ile 13- 15 haziran günleri Fransa’da yapılacak olan 23 yaş altı Akdeniz Şampiyonası  aday kadrosuna seçilmiş oldu.

 

Sevgili Servet Hocam Başarılarınız Artarak Devam Etmektedir. Ne desek az gelir. Yetkililer bu başarılarınızı değerlendirmesi umuduyla söyleşi için teşekkür ettim. 


  
3817 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın