• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu

   Bu haftaki Yazı dizimizin konusu,  Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu  “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
 
    Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu Artvin İş Kur Destekli 630 saatlik bir kurs. Bu kursun en büyük özelliği Erkek Zanaatı olarak bilinen Marangozluğu, Bayanların ele alması. 19 Kursiyerin 18'i bayan kursiyerden oluşuyor. Marangozluk Zanaatının ince işini ve değişik araçlarını Usta Öğreticisi kontrolünde kullanan bayanlar, Erkeklerden titiz, düzenli ve temiz işçilikleriyle dikkat çekiyorlar.
 
   Şimdilik yeni başlayan bu kursun ürün çeşitliliği az olsa da İleriye yönelik planlar içinde Özellikle Hopa ile özdeşleşmiş veya Hopa ile özdeşleşecek ürünleri ortaya çıkarıp, Karadeniz’in katma değeri olmaya başlayan Turizm Sektörüne, Halk Eğitim Tarafından yapılmış hafife alınmayacak büyük bir katkı olduğunu düşünüyorum.
 
   Özellikle Doğu Karadeniz’in Son durağı olan Hopa, Turizm Sektörüne, Otelcilik ve Taşımacılık hizmeti dışında maddi ve manevi anlamda hizmet verebilecek sektörler çok cılız kalmaktadır. Bu anlamda Hopa Halk Eğitim Merkezi  “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı” Kursundan mezun olacak kişilerin de gelişimi ile Hopa’ya özgü, Hopa’yı anlatan Hopa Hatırası niteliğinde hediyelik eşya satın alabilecekleri materyallerin üretilmesi sağlanacaktır. Doğal olarak Hopa’nın Ekonomisine kayda değer bir Katkı sağlayacağı kaçınılmazdır. İstihdam açısından da aynı şekilde Hopa’ya destek olacağı Kuşkusuz.
 
   Hopa Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı” kursunu incelemem esnasında, amatör bir bakışla güzel eserlerin ortaya çıkmasından ziyade Kursiyerlerin İşlerine olan ilgisi dikkatimi çekti. Büyük bir titizlik ve dikkatle işlerini yapması, İşlerini ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyordu. Büyük ihtimalle “Hobi” den çok “Meslek” gözüyle baktıkları anlaşılıyordu.
 
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürü Harun YÜCE ’den İzin alarak gezdiğimiz kursta, Harun Beyin Katkılarından dolayı  Teşekkür ediyoruz.

Levent YAZICI  
3222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın