• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
HOPA HALK EĞİTİM MERKEZİ “VOLEYBOL” KURSU (MİNİ VOLEYBOL)
   Hopa Halk Eğitim Merkezinin Yine, Yeni uygulamalarında ikisiyle bu haftaki yazı dizisine başlıyoruz. Birincisi, büyük bayanlara Voleybol Kurusu; Ev Hanımlarının ev işlerinden, çalışan bayanların da iş stresinden kısa bir süre de olsa uzaklaşarak, Takım oyunu olan voleybolun eğlenceli dünyasına adım atmalarına vesile oldu.

HOPA HALK EĞİTİM MERKEZİ BAYAN VOLEYBOL KURSU


   Voleybolun eğlenceli dünyasında, günün yoğun ve stresli ortamından uzaklaşıp, kendilerine zaman ayırarak hem eğlenmek, hem de farklı bir ortamda bir amaç için bir araya gelerek zamanı aktif kullanma becerilerini geliştiriyorlar. Kendi aralarında kurdukları takımlarla her hafta maç yapmakla kalmayıp, voleybolun kurallarını da öğreniyorlar.

 Yüksek yoğunluklu Antrenmanlarda beden sağlığını korudukları gibi, kondisyonlu, dinç bir bedene sahip oluyorlar. Buradaki asıl amaç Öncelikle Bayanlara voleybolu sevdirerek gelecekte çocuklarına voleybol sporunu sevdirmelerini sağlamaktı. Amacına da ulaştı.

   Büyük bayanların voleybol antrenmanlarına gelen çocuklar da voleybolu severek kendileri için de voleybol oynayabilecekleri ortamın sağlanmasını istediler. Bu boşluğu gören Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce, Hopa da daha önce okullar haricinde pek bilinmeyen Mini Voleybolu hayata geçirdi. Artık Küçük çocukların da voleybolu sevmesi, oynaması için Mini Voleybol kursu açılmış oldu. Normal voleybolun daha kolay ve eğlenceli hali olan mini voleybol küçükler tarafından çok kısa sürede benimsendi.

HOPA HALK EĞİTİM MERKEZİ  MİNİ VOLEYBOL ANTRENMAN GÖRÜNTÜLERİ 
  
   Voleybol Sporun, halk arasında sevilen sporların başında olmasından ziyade her ortamda oynanıyor olması, özellikle çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan başka Televizyon ve cep telefonu gibi zararlı ortamlardan ayırmanın en güzel yollarından biri olduğu kanıtlanmıştır. Bu çocukları sıklıkla kullandıkları televizyon, bilgisayar ve özellikle cep telefonu gibi elektronik ürünlerin zararlı ortamına maruz kalıyorlar. Kısa bir süre de olsa bu ortamlardan uzaklaştırıp, Takım sporu yaptırarak arkadaşlık, yardımlaşma, hatayı telafi etme gibi bir sürü insancıl faaliyetler öğrenerek, tatbik etme imkânı buluyorlar. Spor yaparak kendi beden sağlıklarını korumalarının eğlenceli yöntemini voleybolla öğreniyorlar. Ayrıca Voleybol, Ani kararlar vererek beyin fonksiyonlarını ve vücut kontrolünü kullanacak ortam bulduklarından, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.

Yazı &Fotoğraflar:  Levent YAZICI 
  
3197 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın