• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
SonicWall Ürün Bildirimi: Spectre & Meltdown Güvenlik Açığı Güncellemesi

SonicWall Ürün Bildirimi: Spectre & Meltdown Güvenlik Açığı Güncellemesi

3 Ocak tarihinde, Google’s Project Zero  güvenlik ekibi tarafından Spectre ve Meltdown olarak bilinen iki işlemci güvenlik açığı yayınlandı. Bunlara benzer güvenlik açıklarının, Intel, AMD ve ARM işlemcileri de dâhil olmak üzere pek çok modern işlemciyi etkilediği biliniyor.

Bu güvenlik açığı istismarı, bir saldırganın modern işlemciler üzerindeki korunan bellek alanlarındaki şifreler, e-postalar ve belgeler gibi hassas bilgilere erişmesine olanak tanır. İşletim sistemi düzeyinde bellek yalıtımı genellikle güvenilir olarak kabul edildiğinden, bu veriler büyük olasılıkla işletim sistemi ve uygulamalar tarafından işlendiğinde bellekte düz metin olarak görünür.SonicWall müşterileriniz Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarına karşı güvendedir. An itibariyle başka bir güncelleme gerektirmez.

  • Email Security, Secure Mobile Access ve Global Management System gibi tüm diğer SonicWall ürünleri de risk altında değildir. Bu ürünler güçlendirilmiştir ve saldırının önkoşulu olan üçüncü parti kodlarını çalıştırmazlar.
  • Ağları tanımlamak ve savunmak için SonicWall Anti-Virus (Exploit.Spectre.A) ve Intrusion Prevention Service (IPS 13149: Suspicious Javascript Code) imzaları yayınlanmıştır. Her biri, GAV ve IPS etkinleştirilmiş lisanslı güvenlik duvarlarına otomatik olarak uygulanır.


Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları ile ilgili detaylı bilgiye ve üçüncü parti çözümleri ile ilgili aksiyon önerilerine ulaşmak için, 
SonicAlertbilgi tabanı (KB) destek makalesi ve SonicWall Üniversitesi Spectre & Meltdown videosukaynaklarımıza erişebilirsiniz. 

Kaynak: Levent YAZICI 

  
1847 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın