• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
HOPADA SES YARIŞMASI YAPILDI
  Hopa Gençlik Merkezi Müdürü Özgür DEDE ‘nin önderliğinde Hopa Gençlik Merkezi Ekibi tarafından, 17 Kasım akşamı Hopa Gençlik Merkezi Kapalı Spor Salonunda “Genç Yetenekler Ses Yarışması” düzenlendi.

   15 ile 25 yaş aralığındaki gençlerden oluşan yarışmacılar, Kendi seçtikleri Türkü ve Şarkılar ile katıldılar. Yarışma öncesi Grup Karantina ekibinin desteği ile Şarkı ve Türkülerin düzenlenmesi ve provası ardından sahne alan yarışmacılar, kıyasıya yarıştılar. Birbirinden güzel sesli öğrencilerden oluşan yarışta jürilerin karar vermesi çok zor oldu. Birbirine yakın güzellikte olan sesler uzun bir jüri toplantısından sonra değerlendirme sonucu ilk üç`e giren yarışmacıları belirlendi. Yarışmanın Üçüncüsü “Ayrılı (Fikrimden Geceler” Azeri Türkü ile katılan Rabia USTABAŞ, Gecenin İkincisi de “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var” Adlı Rumeli Türküsü ile Sanem Sena YILMAZ ve Yarışmanın birincisi de “Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık “ adlı Parçayla Taha KÖS oldu.
   Yarışmada Hopa Gençlik Spor Kulübü Mansiyon ödülü de “Hey gidi Karadeniz” adlı Karadeniz ezgisini söyleyen Ayşegül HELVALI’ya verildi.  

     Hopa Gençlik Merkezi’nin düzenlediği yarışma programına, Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ, Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Zafer YAZICI, Hopa Gençlik Merkezi Müdürü Özgür DEDE, Kemalpaşa İlçesi Gençlik Merkezi Müdürü Bahattin YILMAZ, Hopa T.S.O Başkanı Osman AKYÜREK, Hopa Gençlik Spor Kulübü Başkanı Levent YAZICI, İlçe Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Hopa’nın Müzik Öğretmenlerinden oluşan Jüri Üyeleri ve Hopa’nın müzik severleri Katıldı.

   Yarışmaya katılan her yarışmacıya katılım belgesi verildi. Ayrıca Birinci olan yarışmacıya 750 TL Hopa Belediye Başkanı, ikinci Olan yarışmacıya, 600 TL Hopa Ticaret Odası Başkanı, Üçüncü olan yarışmacıya da 400 TL  Hopa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü tarafından takdim edildi.

     Yarışmanın ardından Jürinin değerlendirme aşamasında, Hopa’nın Müzik Grubu Grup Karantina Solistleri Sevda YILDIZ ve Emine YAZGELDİ Türkü ve şarkılarla seyircileri eğlendirdi. Ayrıca Grubun Gitaristi Süleyman BAYKAN‘ın  enstrümantal Gitar solosu da dikkatlerden kaçmadı.

    Hopa da Müzik Şöleni tadında İlk kez yapılan Ses Yarışması Seneye gelenekselleştirilmesi gereken bir yarışma haline getirilme planlarına şimdiden başlandı. Bu yarışmada Emeği Geçen Jüri ve Saz Ekibine Yarışma Koordinatörü Fatma AKSOY ve Gençlik Merkezi Müdürü Özgür DEDE tarafından Yemek verildi.


Haber & Fotoğraflar : Hatice MUTLU 

  

 

 

 

  
788 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın