• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Hopada 3 Aralık Engelliler Günü Etkinliği
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Hopa Özel Eğitim Meslek Okulunun düzenlediği eğlence programı Hopa Öğretmenevinde yapıldı.  Hopa Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Nazım ÇELİK’ organize ettiği etkinlik, Hopa Öğretmenevi Salonunda öğrencilere verilen yemekle başladı. Yemeğin ardından Okul Müdürü Nazım ÇELİK Konuşma yaptı. Konuşmasında Hopa Öğretmen Evinin ve Grup ŞANA ‘nın Katkılarından dolayı Teşekkür Etti. Konuşmanın ardından Hopa'nın güzide Grubu Grup ŞANA Konser verdi. Konser arasında, Velilere, Öğrencilere çiçek verildi.
 Solist : SILA BAŞLILAR 

    Etkinliğe Hopa Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN, Hopa Milli Eğitim Şube Müdürleri, Hopa Gençlik Merkezi Özgür DEDE, Hopa Gençlik Spor Kulübü Başkanı Levent YAZICI, Öğrenci Velileri ve Öğrenciler katıldı.

Grup ŞANA ’nın konseri ardından, Grubun isteği üzerine Hopa Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencilerine Türküler söyletildi.  İki türkü ile katılan Sıla BAŞLILAR Gönüllere taht kurdu. Sıla BAŞLILAR Grup ŞANA ile uyumu türküleri çok beğenildi.Hiç prova yapmadan türküleri kolayca yorumlayan Sıla BAŞLILAR alkışlara boğuldu. Grup ŞANA elemanları Sıla BAŞLILAR ’ı Fahri Solistleri ilan etti.

      Grup ŞANA Müzikleri ile Engelli öğrenciler tüm engelleri aşarak doyasıya eğlendiler. Canlı müzik eşliğinde unutulmaz bir anı olarak yaşamlarına eklediler. Öğrencilerin sevgi ve ilgisine boğulan grup ŞANA ekibinde  Solistler Gözde KÜÇÜKLER, Sevda YILDIZ, Flütte Gökhan DÜZCAN, Gitarda Süleyman BAYKAN ve Bağlamada Levent YAZICI vardı.

      Okul Müdür Nazım ÇELİK’in kapanış konuşmasında Grup ŞANA ’yı okulun bahçesinde de öğrenciler konser vermeleri için söz aldıktan sonra Misafirleri, velileri, öğrenciler  ve Grup ŞANA ekibini yolcu etti. 

         Dünya Engelliler Günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu günde dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteler genellikle ücretsiz olup, gönüllülüğe dayanmaktadır. Engelli bireylerin aslında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduklarının tüm toplum tarafından bilinir olması için uğraşılıyor.

          Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Haber: Hatice MUTLU 

Video ve Fotoğraflar : Esma GÖNENÇ

   
852 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın