• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Levent YAZICI
netcarsi@gmail.com
"BENİM İÇİN ÜZÜLME"
07/11/2012

"BENİM İÇİN ÜZÜLME"

                Ağırlıkla Hopa’da çekilecek “Benim İçin Üzülme” Filminin Galası Hopa da yapıldı. Bu Dizi Film Hopa son yıllarda azalan sanat faaliyetlerini bir parça hareketlendirmiş oldu. Film yayınlandığı akşam sokaklarda kimse kalmadı. Hopa’nın Hemen her evinde “Benim İçin Üzülme”  Filmi misafir olmuştu. Bazıları ilk başlarda kabullenmese de seyretmeden edemedi. Filme Bir çok sebepten dolayı şüpheyle bakıldığını inkâr etmemek gerekir. Son yıllarda malum olayların etkisiyle  Hopa Türkiye’nin en Çok Konuşulan İlçesi oldu.

                Siyasi sebeplerden dolayı Bazıları bu filme destek vermek istemese de, film ekibinin samimi davranışı Hopa da sıcak rüzgarlar estirdi. Bir çok kişi alenen söylemese de Bu filmin Etnik değerlere dokunacağı, Kafatası Milliyetçiliği arttıracağı, kimine göre Bir “tarikatın” ,kimine göre “yabancı” güçlerin  küllenmiş yaraları ateşlendirmek için oynanan bir oyunun parçası olduğu söylendi. Hopa köprü görevini yaptığından bir çok kültürün gelip geçtiği memleket oldu. Eski tarihlerde de aynı misyonu üstlenmiş bir kentti. Son yılların korku ve baskılı dünyasında her kişi de farklı fanteziler oluştuğundan tamamını burada yazmak çok yanlış ve yersiz olur. Zaten   filmin ilk Bölümünün seyredilmesi ardından, Farklı fantezilerden vazgeçildi.Akıllarda kalan şüpheler çok aza indi. Film aslında o kadar korkulacak bir şey olmadığı anlaşıldı. Bu filimde aslında  insanlar ekmeğinin peşinde koştuğu, Güzel eser bırakmak olduğunu anlamaya başladı. Zaten her dizi filmin İyi yanları ve kötü yanları konuşuldu. Yinede çoğu yayınlandı.

                Filmin ilk izlenimine bakacak olursak; Çekim kalitesi , etkileyiciliği bakımından çok güzel olduğu , emek verenlerin ellerinden geleni yaptıkları belli oluyor. Kırsal bölgelerde olup bu kalitede görüntü çekmek kolay olmasa da bence başarılı bir çekim olmuş.

Konuyu ilk bölümde anlamak mümkün değil ancak ,Karadeniz insanının pratik zekasını, komik tarafını ve olaylar karşısındaki davranışlarını iyi bir gözlemci tarafından yazılıp ,kurgulanmış olduğu belli. Film ekibinde bu konuda sır vermeseler de  ileriki bölümlerde bu konuyu daha güzel örneklerle işleyeceklerini söyledi. Rakıyı  masanın bir ucundan diğer ucuna göndermeleri, gizli-gizli yudumlamaları, Derme çatma asansörde bile çocuk kilidinin yapılıyor olması bunlara güzel bir örnekti.

Mahsun KIRMIZIGÜL’ün Önceki filminde de gördüğüm atlı karşılama sahnesi de etkileyici olmuş. Gerçekten de  ekibin müthiş bir emek verdiği görülmektedir ki İzlenme oranları da yüksek oldu. Filmin kalabalık oyuncusu olması bir yönden iyi. Fakat Olayların bir çok açıdan alınması ve kişilerin seyirciye tanıtılması ilk bölümde biraz zor oldu. Filmin sonlarına doğru konu ve kişiler kavrandı.

Yerel halkın  en çok hoşuna giden sahne ise koşarak şahin tepesinden Kara göle gitmesi.Buda Karadeniz insanının ne kadar dürüst davrandığını gösterir.İlk anda kabullenmesi zor oldu.

Silah konusunda da eleştiri yapmak isterim ama maalesef bu konu olmazsa filmin geleceği açısından  çok büyük riskler olacağı kanısındayım ki kendileri de aynı kanıda oldukları için olayı toparlamada en etkili bölüm olmuştur.

Mahsun KIRMIZIGÜL’ün Doğu Karadeniz’i seçmesindeki en büyük etkenlerden birinin doğal güzellikler olduğu bir gerçek. Filimde de bu özellik alabildiğine kullanılmış. Filimdeki emek  ve özveri , Gala gecesinde gözyaşlarını tutamayan ekibin duygularından  anlamak zor olmasa gerek.

Gerçektende Dizi Filimden Ziyade Sinama Filmi gibi olmuş.Başarılarının devamını dilerim. 3747 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Kadim Gelenek ( Geleneksel Türk Okçuluğu - 05/11/2022
Geleneksel Türk Okçuluk Sporu biraz farklı bir spordur. Bazıları spor olarak da görmüyor. Açık açık söylemek gerekirse, herkes bir kulp uyduruyor. Kendi siyasi görüşüne göre, yada toplumsal anlayışına göre bir şeyler uyduruyor.
Korona Morona ,Biz de Girdik Bu Horona - 17/03/2020
Aslında Suçlamalara ara vermek lazım. Devlet suçlu, Millet suçlu, Çinliler suçlu, doğa intikam alıyor, gibi gereksiz konuları bırakmamız lazım. Hopa'nın coğrafi konumu itibari ile bu virüsün çok hızlı yayılacak bölgelerden biri olduğu apaçık belli. B
Hopa da "Veli" Pardon "Çocuk" Tiyatrosu - 30/11/2017
Çocuk Tiyatrosu demeye dilim varmıyor. Veli tiyatrosu biraz daha doğru olacak sanırım. Ortada bir tiyatro vardı. Evet vardı. Ancak Tiyatro oyuncusu misafirler muhtemelen çocuklara hazırladıkları oyunu Hopa da ki velilerin bu kadar hoşlanacaklarını
Esenkıyıda Neler Oluyor, (Bungalov Evler) (Şuyimşine Azlağa ) - 24/03/2017
Esenkıyı köyü İnsanı ile bitkisi ile yılanı ile arısı ile suyu ile her şeyi ile korunması gereken bir Köy dür. Keşke Köyün Tamamı Milli park ilan edilse, korunacak yerlerin başında olsa da gelecek nesiller de bundan faydalansa. Böyle giderse korkarım
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
HOPA'DA HEMŞİN DİLİ ARAŞTIRMASI - 04/07/2015
Okuduğu Bölüm ile dolaylı yönden bağlı bir konu olan diller ile araştırma yapmanın mesleğine çok faydası olacağını düşünmediğimi söylediğimde. Haklı olduğumu ancak özel merakımı gidermenin yanında, bu tür bir çalışmanın çok az olduğu, ilgi çektiğini,
YENİ SENTETİK UYUŞTURUCU HIZLA YAYGINLAŞIYOR - 16/11/2014
Özellikle Öğrenciler için eğlence aracı olarak lanse ediliyor, “Bir kereden bir şey olmaz” diye okulların etrafında fırıldak gibi döndükleri görülmektedir.
Hopa’da Öğretmenler Günü Sesiz Geçti. - 26/11/2013
Öğretmenler İnce düşünmek zorunda. Gelecek onların şekillendirmesiyle oluşacağı için tepkilerinde haklı olduklarını düşünüyorum. üzüntüm yerel Basın dan turun siyasilerin bile habersiz veya kayıtsız kalmaları.
 Devamı