• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Levent YAZICI
netcarsi@gmail.com
Benim İçin Üzülme İkinci Dönemine Farklı Başladı.
07/10/2013

                Dizi, İkinci dönemine başlamadan önce Hopa da hararetli çalışmasına başlamıştı. Dizi ekibi Çok hızlı çekimler yaptı . Halen Her gün bir çekimden diğer çekime gidiyorlar. Dizi film 2. Haftaya girdiğinde çalışma aynı disiplin ve hızlılıkla devam ediyor. Ancak 2.haftadan sonra dizi film ile ilgili halkın eleştirileri ciddi şekilde arttı. Sosyal medyada Hopa dışında yaşayan Hopalılardan müthiş bir olumsuz eleştiriye maruz kalıyor. Bu konuyla ilgili de bir grup kuracağa benziyorlar. Belediye Başkanı Esnaflarla yaptığı toplantıda bile dile getirilen bir konu; Hopa’nın İyi tanıtılması uğruna, Mülki Amire gidilip durumu düzeltmesi için gerekenin yapılmasını isteyecekler.

  

                Olumsuz Eleştirileri yazmadan önce ilk geldiklerinde yazdığım yazıda işin maddi tarafından bahsetmiştim yine aynı kanaatte olduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

                Sosyal medyada Hopa da olmayacak şeyleri ısrarla yayınladıklarını, bu yayınların Hopa’yı kötü tanıttıklarını söylüyorlar. Hopa da geçen olaylarda çok olumsuz örnek olduğunu ve hiç birinin Hopa da olamayacağını ısrarla dile getiriyorlar. Hopa da hiçbir kaynana bir geline bu denli kin beslemez diyorlar. Evli birinin karısına kötü gözle bakmaz diyorlar. Kan kardeşler Arkadaşının sevdiğine asla kem gözle bakmaz diyorlar. Hele-hele evlenmeden hamile kalmak pek hafife alınacak bir gelenek değil diyorlar.

                Aslında bütün diziler aynı konularla çalkalanıyor. Dizicilerde bu “uç davranışlar “ olmazsa izlenme oranını unutabilirsiniz diyorlar. Eleştirilerin kötü olması, izlendiği anlamına geliyor. Demek ki beğeni alıyoruz. Diyorlar.

                Kimin haklı olduğundan ziyade, bu dizilerin kültür yozlaşmasına sebep olduğunu herkes söylüyor. Ancak dizilerin uyuşturucu etkisi de herkesin hoşuna gidiyor. Ufak tefek ses çıkaranlar haricinde ciddi bir tepki hiç olmadı. Tepkilerin çoğu dizinin reklamını arttırdı. Bu yazıyla kelebek etkisi yaratabileceğimi sanmıyorum. Bu kadar okumuş uzmanlar varken bize de düşmez zaten.

                Dizi senaristine “kardeşim sen ne yapıyorsun” desek “sanat benim sanatım” sana ne diyecek, Yönetmene gitsek “bu karmaşık bir durum, sizin anlamanız zor ama biz kötü örnek göstererek doğruyu öğretiyoruz” dese haklıdır. İş Yapımcı da biter yapımcıya gidelim desek, ulaşmak zor. Hadi yapımcıya da ulaştık diyelim, “Para meselesi” dediğini duyar gibiyim.

                Tabi durum bu kadar kötü değil. Bunu göz önüne alacaklardır. Birileri uyaracak ufak tefek değişikler yapacaklardır. Bizim sırtımızı kaşımaları gerekiyor. Mesele ekmek parası. Zaten 3-4 bölüm önden gidiyorlar. Düğünler var, Özürlülere davranışlar var, Mucit var, doğal güzellikler var. Bu dizide Elbet herkes kendine uygun bir şeyler bulacaktır.

 Levent YAZICI 

 

                7557 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Kadim Gelenek ( Geleneksel Türk Okçuluğu - 05/11/2022
Geleneksel Türk Okçuluk Sporu biraz farklı bir spordur. Bazıları spor olarak da görmüyor. Açık açık söylemek gerekirse, herkes bir kulp uyduruyor. Kendi siyasi görüşüne göre, yada toplumsal anlayışına göre bir şeyler uyduruyor.
Korona Morona ,Biz de Girdik Bu Horona - 17/03/2020
Aslında Suçlamalara ara vermek lazım. Devlet suçlu, Millet suçlu, Çinliler suçlu, doğa intikam alıyor, gibi gereksiz konuları bırakmamız lazım. Hopa'nın coğrafi konumu itibari ile bu virüsün çok hızlı yayılacak bölgelerden biri olduğu apaçık belli. B
Hopa da "Veli" Pardon "Çocuk" Tiyatrosu - 30/11/2017
Çocuk Tiyatrosu demeye dilim varmıyor. Veli tiyatrosu biraz daha doğru olacak sanırım. Ortada bir tiyatro vardı. Evet vardı. Ancak Tiyatro oyuncusu misafirler muhtemelen çocuklara hazırladıkları oyunu Hopa da ki velilerin bu kadar hoşlanacaklarını
Esenkıyıda Neler Oluyor, (Bungalov Evler) (Şuyimşine Azlağa ) - 24/03/2017
Esenkıyı köyü İnsanı ile bitkisi ile yılanı ile arısı ile suyu ile her şeyi ile korunması gereken bir Köy dür. Keşke Köyün Tamamı Milli park ilan edilse, korunacak yerlerin başında olsa da gelecek nesiller de bundan faydalansa. Böyle giderse korkarım
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
HOPA'DA HEMŞİN DİLİ ARAŞTIRMASI - 04/07/2015
Okuduğu Bölüm ile dolaylı yönden bağlı bir konu olan diller ile araştırma yapmanın mesleğine çok faydası olacağını düşünmediğimi söylediğimde. Haklı olduğumu ancak özel merakımı gidermenin yanında, bu tür bir çalışmanın çok az olduğu, ilgi çektiğini,
YENİ SENTETİK UYUŞTURUCU HIZLA YAYGINLAŞIYOR - 16/11/2014
Özellikle Öğrenciler için eğlence aracı olarak lanse ediliyor, “Bir kereden bir şey olmaz” diye okulların etrafında fırıldak gibi döndükleri görülmektedir.
Hopa’da Öğretmenler Günü Sesiz Geçti. - 26/11/2013
Öğretmenler İnce düşünmek zorunda. Gelecek onların şekillendirmesiyle oluşacağı için tepkilerinde haklı olduklarını düşünüyorum. üzüntüm yerel Basın dan turun siyasilerin bile habersiz veya kayıtsız kalmaları.
 Devamı