• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazicilarbilgisayar
  • https://twitter.com/YAZICILARGROUP
Hopanın Penceresi

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi Tel  :90 466 351 20 10 Faks:90 466 351 20 11

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri

Site Haritası
Hava Durumu
Levent YAZICI
netcarsi@gmail.com
Hopa’da Öğretmenler Günü Sesiz Geçti.
26/11/2013

 

 
Yıllar önce Hopa da aday Öğretmenler, Asaletlerini alıp, Öğretmen olduktan sonra Hopa’dan ayrılırdı. O zamanlar Bende Dışardan derslere  girdiğim için olayları çok yakından gözlemlerdim. Hopa’da eğitimin başlıca sorununun bu olduğunu biran önce buna dur denmesi gerektiğini düşünürdüm ve siyasete atıldım. Çok sürmeden boyumun ölçüsünü ayrıldım. Anladım ki Yerel siyasetle bu işleri çözmek mümkün değil. En azından benim için böyle.
 
Şu anki durum nedir bilmiyorum ama her sene öğretmen sayısı artıyor. Bu iyi bir durumdur diye düşünüyorum ya da umut ediyorum. Eğitimin kalitesinin artacağını kanısındayım. Yeni nesil öğretmenlerin teknolojiyi daha iyi kullandıklarını düşünülürse bu tezimi destekliyor. Ancak siyasi ve ideolojik düşüncelerden uzaklaşıp, daha özgür ve ilerici, bilimsel düşüncelerle uğraştıkları anda düzeleceğine inanmaktayım.
 
 
1992 yılından beri hemen hemen tüm öğretmenler gününde bulundum. Çoğu aklıma geliyor. Hepsinde salonun dolup taştığını hatırlıyorum. Geçen sene oturacak yer yoktu. Ayakta kalan öğretmenlerimiz olmuştu.
 
Bu sene Öğretmenlerimiz ortalıkta yoktu. “Kendi günlerinde neden yoklar” diye kendi kendime sordum. Sanırım pazar gününün rehaveti kapılmışlardır. Dedim Ancak sorduğumda düşündüğüm ile hiçbir ilgisi olmadığını öğrendim.
 
Sebep olarak “10 Kasım “ Programının Pazar günü dolayısı ile tüm okullar yerine tek bir anma programı ile yetindiklerini, bu yüzden Öğretmenler günü kutlaması da nasıl olsa bizim kutlamamız, bizde Pazar günü dolayısı ile katılmadık. Sessiz de olsa  tepkimizi gösterdik dediler.
 
Öğretmenler İnce düşünmek zorunda. Gelecek onların şekillendirmesiyle oluşacağı için tepkilerinde haklı olduklarını düşünüyorum. Üzüntüm, ne "Yerel Basının" ne de siyasilerin  habersiz veya kayıtsız  kalmaları.

 

Levent YAZICI 

 

  

 

  5881 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Kadim Gelenek ( Geleneksel Türk Okçuluğu - 05/11/2022
Geleneksel Türk Okçuluk Sporu biraz farklı bir spordur. Bazıları spor olarak da görmüyor. Açık açık söylemek gerekirse, herkes bir kulp uyduruyor. Kendi siyasi görüşüne göre, yada toplumsal anlayışına göre bir şeyler uyduruyor.
Korona Morona ,Biz de Girdik Bu Horona - 17/03/2020
Aslında Suçlamalara ara vermek lazım. Devlet suçlu, Millet suçlu, Çinliler suçlu, doğa intikam alıyor, gibi gereksiz konuları bırakmamız lazım. Hopa'nın coğrafi konumu itibari ile bu virüsün çok hızlı yayılacak bölgelerden biri olduğu apaçık belli. B
Hopa da "Veli" Pardon "Çocuk" Tiyatrosu - 30/11/2017
Çocuk Tiyatrosu demeye dilim varmıyor. Veli tiyatrosu biraz daha doğru olacak sanırım. Ortada bir tiyatro vardı. Evet vardı. Ancak Tiyatro oyuncusu misafirler muhtemelen çocuklara hazırladıkları oyunu Hopa da ki velilerin bu kadar hoşlanacaklarını
Esenkıyıda Neler Oluyor, (Bungalov Evler) (Şuyimşine Azlağa ) - 24/03/2017
Esenkıyı köyü İnsanı ile bitkisi ile yılanı ile arısı ile suyu ile her şeyi ile korunması gereken bir Köy dür. Keşke Köyün Tamamı Milli park ilan edilse, korunacak yerlerin başında olsa da gelecek nesiller de bundan faydalansa. Böyle giderse korkarım
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
Hopa Halk Eğitim Merkezi Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı Kursu - 13/01/2016
Bu haftaki Yazı dizimizin konusu, Hopa Halk Eğitim Merkezi ’nın açmış olduğu “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı”. Birkaç yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli ve ilginç kurslarla son yıllarda adını çok duyurmaya başladı.
HOPA'DA HEMŞİN DİLİ ARAŞTIRMASI - 04/07/2015
Okuduğu Bölüm ile dolaylı yönden bağlı bir konu olan diller ile araştırma yapmanın mesleğine çok faydası olacağını düşünmediğimi söylediğimde. Haklı olduğumu ancak özel merakımı gidermenin yanında, bu tür bir çalışmanın çok az olduğu, ilgi çektiğini,
YENİ SENTETİK UYUŞTURUCU HIZLA YAYGINLAŞIYOR - 16/11/2014
Özellikle Öğrenciler için eğlence aracı olarak lanse ediliyor, “Bir kereden bir şey olmaz” diye okulların etrafında fırıldak gibi döndükleri görülmektedir.
Benim İçin Üzülme İkinci Dönemine Farklı Başladı. - 07/10/2013
Sosyal medyada Hopa da olmayacak şeyleri ısrarla yayınladıklarını, bu yayınların Hopa’yı kötü tanıttıklarını söylüyorlar. Hopa da geçen olaylarda çok olumsuz örnek olduğunu ve hiç birinin Hopa da olamayacağını ısrarla dile getiriyorlar.
 Devamı